Xiaomi to jedna z najpopularniejszych firm świata. W jej ofercie znajdziemy naprawdę masę różnorakich urządzeń w przystępnych cenach, jednak nas najbardziej interesują smartfony. 5G staje się coraz popularniejsze, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że Xiaomi już w przyszłym roku zamierza wydać wiele urządzeń, które będą obsługiwały najnowszy typ łączności.

Masa smartfonów z 5G od Xiaomi w 2020 roku

Huawei Kirin z 5G

W lutym bieżącego roku premierę miał Mi Mix 3 5G, dzięki któremu Xiaomi zapisało się na kartach historii jako jedna z pierwszych firm, która wypuściła smartfon z 5G. Następnie światło dzienne ujrzał Mi 9 Pro 5G, a już w grudniu pojawi się jeszcze rewolucyjny Mi Mix Alpha. Trzy smartfony z 5G nie są jednak dla giganta wystarczające, co dał do zrozumienia CEO firmy. Lei Jun poinformował bowiem, że w przyszłym roku na rynek trafi ponad 10 urządzeń Xiaomi, które będą obsługiwały opisywaną technologię.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Smartfony mają należeć do różnych półek wydajnościowych – począwszy od budżetowców, na flagowcach kończąc. Xiaomi tłumaczy, że taka decyzja jest podyktowana sukcesami aktualnych modeli, a szczególnie Mi 9 Pro 5G, który przekroczył oczekiwania. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie urządzenia Xiaomi zamierza wyposażyć w 5G – być może będą to modele z istniejących rodzin, a być może firma stworzy zupełnie nowe serie. Tak czy inaczej, nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać do przyszłego roku.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.