Smartfony stają się coraz droższe, ale też wymieniamy je coraz rzadziej. Dlatego zależy nam na tym, aby nie psuły się raz na rok, a nawet i częściej. Miłym uzupełnieniem jest też to, aby były wytrzymałe i możliwie najbardziej odporne na nieprzewidziane wydarzenia pokroju wyślizgnięcia się z ręki. Odpowiedzi na te pytania idą z filmów, które w przyspieszonym tempie sprawdzają, co się stanie, gdy… wykorzystamy ostrza, potraktujemy ekran ogniem i wygniemy urządzenie. W tym odcinku w roli głównej jest wytrzymałość OnePlus 7T, a gospodarzem programu naturalnie jest Zack z kanału JerryRigEverything.

Wytrzymałość OnePlus 7T sprawdzona

Dotychczas byliśmy przyzwyczajeni, żę większość flagowych smartfonów najzwyczajniej w świecie rysuje się i zależnie od typu wyświetlacza pojawiają się plamy lub nie. Nie ukrywam, że podobne odczucia miałem, co do OnePlus 7T, ale okazuje się, iż wielkie wycięcie na tylnej powierzchni szkła na moduł aparatów nie jest najlepsze. Otóż przy wyginaniu siła tak się rozchodzi, że pęknięcie bezproblemowo zmierza właśnie do brakującego koła. Dodatkowo można odnieść wrażenie, że sama konstrukcja na jednej krawędzi jest słabsza i to dodatkowe miejsce, które było prowodyrem pęknięcia.

Zobacz też: Samsung Galaxy S10 5G w kosmosie.

Naturalnie wytrzymałość OnePlus 7T oceniona jest pozytywnie, bo po przejściu całego testu smartfon nadal jest sprawny i może działać. Dodatkowo zastosowanie sztywnego etui zredukuje garb i teoretycznie zabezpieczy przed nadmiernym wyginaniem, a co za tym idzie pękaniem szkła. Sam test oczywiście ma symulować sytuację, gdy na przykład niechcący siądziemy na urządzeniu, więc też równie dobrze unikajcie wkładania OnePlus 7T do tylnej kieszeni spodni.

Źródło: YouTube (JerryRigEverything)