ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ubuntu 19.10

Ubuntu 19.10 to wielka zmiana na lepsze, zwłaszcza dla graczy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Canonical, firma stojąca za Linuksem Ubuntu, wprowadziła ostatnie poprawki do Ubuntu 19.10. Jest wiele nowych funkcji i aktualizacji w tym wydaniu. Aktualizacja ta uszczęśliwi głównie graczy, ponieważ przynosi wiele poprawek do obsługi kart graficznych. Nie są to jednak jedyne nowości. Pojawiło się także wsparcie dla zupełnie nowego systemu plików oraz pełna obsługa najnowszej malinki, ale po kolei.

Ubuntu 19.10

Ubuntu 19.10

Mark Shuttleworth, dyrektora generalny Canonical powiedział o najnowszej wersji następujące słowa:

W ciągu piętnastu lat od pierwszego wydania Ubuntu, widzieliśmy, jak ewoluował on z systemu operacyjnego dla komputerów domowych, stając się popularną platformą w chmurze, otwartej infrastrukturze, IoT i AI. Wraz z wydaniem 19.10, Ubuntu nadal zapewnia silne wsparcie, bezpieczeństwo i doskonałą ekonomię przedsiębiorstwom, deweloperom i szerszej społeczności.

Jedną z najważniejszych zalet Ubuntu 19.10 jest ulepszone wsparcie sprzętowe. Dotyczy to głównie użytkowników kart graficznych od Nvidii. System w najnowszej wersji jest dostarczany ze sterownikami do tych układów bezpośrednio w plikach ISO. Canonical wymienia także inne, specyficzne dla Nvidii ulepszenia, takie jak zwiększona płynność renderowania, większa częstotliwość odświeżania i poprawa stabilności.

Zobacz też: Już wkrótce z HBO GO zniknie ponad 20 tytułów. Oto pełna lista

System opiera się również na jądrze Linux Kernel 5.3 i obsługuje procesory graficzne AMD Navi, płyty główne Ryzen serii 3000, procesory Zhaoxin x86 i nowe kontrolery ARM. Za interakcję z użytkownikiem odpowiada natomiast interfejs graficzny GNOME 3.34. Przynosi on liczne usprawnienia jak zwiększona szybkość reakcji i mniejsze zużycie procesora oraz poprawki błędów. Użytkownicy mogą również kategoryzować grupy i ikony, przeciągając i upuszczając je, wybierając nowe jasne lub ciemne motywy oraz obsługując nowy system plików ZFS. Wisienką na torcie jest wsparcie dla urządzeń Raspberry Pi 4.

Źródło: TechSPot

Sprawdź najnowsze wpisy