Seria nova od Huawei cieszy się całkiem dużą popularnością, więc nikogo nie powinno dziwić, że Chińczycy stale poszerzają ofertę. Najnowsza generacja, nova 5, składa się już z pięciu urządzeń, a dzisiaj ogłoszono, że nadchodzi szósty i jest nim Huawei nova 5z. W ten sposób oficjalnie ujrzeliśmy wygląd oraz specyfikację urządzenia, co ostatecznie wywołuje jeszcze więcej pytań z nadrzędnym w postaci „ale po co?”. Na szczęście na odpowiedź nie będziemy musieli długo czekać, bo premiera jest tuż, tuż.

Specyfikacja Huawei nova 5z wraz z wyglądem w Sieci

huawei nova 5z wyglad specyfikacja

Zdecydowanie najnowszym i oferowanym też w Polsce reprezenantem serii nova 5 jest Huawei nova 5T, czyli swego rodzaju flagowiec w uproszczonym wydaniu. Jednak widoczny powyżej model, nova 5Z, nawiązuje do nova 5i Pro. Oczywiście nie tylko wyglądem, ale i specyfikacją. Ponownie otrzymamy smartfona napędzanego układem Kirin 810 z aparatami w ustawieniu 48 MPx, 8 MPx (szerokokątny), 2 MPx (macro) i 2 MPx (czujnik głębi) oraz 32 MPx do selfie. Swoją drogą to właśnie taka specyfikacja miała być dla Mate 30 Lite, więc kto wie? Być może Huawei zdecydował się wycofać ten projekt i przemianować go właśnie na nova 5z. Jakby nie patrzeć, zamieszanie jest spore.

Zobacz też: Xiaomi Mi 8 w niższej cenie.

Powyższy materiał pochodzi bezpośrednio od Huawei, który opublikował go na Weibo. Oficjalna premiera w Chinach odbędzie się 21 października, więc w najbliższy poniedziałęk. Przynajmniej tak można wnioskować z daty ustawionej na plakacie – to dosyć znany zabieg ukrywania szczegółów. Niemniej to właśnie za dwa dni dowiemy się, co tak naprawdę Huawei zmieniło w swoim smartfonie, że wydaje go pod zmienioną nazwą.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.