Era trybu ciemnego trwa. Mimo że same motywy aplikacji nie są dla nas niczym nowym i kojarzą się z Androidem od lat, to Google dopiero od roku na dobre zamienia biel na czerń, a właściwie na szarość, która teoretycznie jest równie dobra, a nawet lepsza. Tytułowy Gmail nie jest ostatnim programem, który poznaje ciemny motyw. Google oficjalnie go ogłosiło niemalże miesiąc temu, podczas gdy ulepszenia w nieoficjalnych wydaniach pojawiały się jeszcze wcześniej. Tymczasem wiele wskazuje na to, że Amerykanie w końcu otworzyli dostęp dla większej grupy użytkowników.

Ciemny motyw Gmail – lepiej późno niż wcale, prawda Google?

Google tydzień przed końcem września oficjalnie ogłosiło ciemny motyw w Gmail i zapewniło, że w ciągu 15 dni ta nowość trafi do wszystkich użytkowników. Zbliżamy się do miesiąca od ogłoszenia i właśnie dzisiaj wielu użytkowników zaczyna informować o tym, że dostali oni omawianą nowość. W moim przypadku ciemny motyw pojawił się na jednym z trzech urządzeń, więc pamiętajcie, że Google nadal nie odblokowało globalnie tej funkcjonalności. Poniekąd mówi się, że to wersja Gmail oznaczona numerem 2019.09.15.270135155 oferuje ciemny motyw. Jednak u mnie ta zasada się nie potwierdziła.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold 2 blisko z Galaxy S11.

Oczywiście sprawdźcie u siebie w ustawieniach, czy pojawił się ciemny motyw. Samą aktualizację Gmaila znajdziecie na APK Mirror, jeśli Sklep Play mówi Wam, że korzystacie z aktualnej wersji aplikacji. Jednak pamiętajcie, że nie jest to pewniak i równie dobrze może minąć kolejny miesiąc, gdy oficjalnie ujrzycie ciemny motyw w programie do poczty od Google.

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.