Sony Xperia 5 premiera

Lista smartfonów Sony, które dostaną aktualizację do Androida 10

2 minuty czytania
Komentarze

W ciągu ostatnich lat wiele firm chcąc mniej lub bardziej zostało zmuszonych do drastycznej zmiany swojego podejścia do mobilnego rynku. Tak też stało się między innymi z Sony, które pod naporem chińskiej taniości, postanowiło opuścić wiele rynków i stać się swego rodzaju marką premium, która nadal się wysoko ceni. Od tego typu urządzeń oczekiwalibyśmy też szybkich aktualizacji. W drodze jest Android 10 i właśnie jeden z japońskich operatorów zdradził szczegóły, które modele mogą liczyć na nowe oprogramowanie.

Android 10 zmierza na smartfony Sony – operator zdradza szczegóły aktualizacji

sony xperia 1

DoCoMo, bo o tym operatorze mowa, wymienił następujące smartfony Sony, które są na liście aktualizacji do Androida 10:

Krótka lista, prawda? Mamy do czynienia tak naprawdę z samymi flagowcami i Ace jako rodzynkiem. Gdzie się podziała seria Xperia 10? Ta niewątpliwie też otrzyma aktualizację do Androida 10, a brak tych modeli wynika z prostego faktu – nie są one oferowane przez DoCoMo. Niemniej taka seria Xperia XZ1 z 2017 roku też się nie pojawiła, co już budzi pewne wątpliwości. Czyżby Sony zdecydowało się po jednej dużej aktualizacji zrezygnować ze wsparcia?

Zobacz też: Stworzenie Redmi Note to był genialny pomysł Xiaomi.

Jakby nie patrzeć, jeszcze kilka lat temu Sony było bardzo wychwalane za jedne z najszybciej aktualizowanych modeli, które jednocześnie nie cierpiały z tego powodu. Nowe wydania systemów od Japończyków były po prostu dopracowane. Dzisiaj też są, ale już w kwestii szybkości konkurencja poszła o krok dalej, choć nie zawsze oferuje taką samą pewność, co do jakości.

Źródło: GSM Arena

Motyw