ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twitter blokuje APNG

Twitter z trybem przyjaznym ekranom OLED, czyli najlepsza aplikacja z ciemnym motywem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niektórzy z Was już mogli poznać, że Google odkryło ciemny motyw w ramach Androida 10. Pod koniec zeszłego roku Amerykanie zaczęli promować zalety związane ze stosowania mniej jaskrawych barw. Oczywiście zapewne większość z Was poznała odpowiednie tryby zdecydowanie wcześniej, gdyż poszczególni producenci od lat oferują podobne rozwiązanie. Analogicznie wygląda sytuacja z aplikacjami, gdzie Twitter niejako przoduje. O ile sam ciemny motyw jest w tym programie dostępny od dawna, tak teraz zyskuje on kolejną odsłonę – dedykowaną wyświetlaczom OLED.

Fani ciemnego motywu, łączcie się – Twitter wyznaczył nowy standard

Twitter już w 2016 roku pokazał ciemny motyw w swojej aplikacji, a dzisiaj go poniekąd udoskonala. W wydaniu alpha programu na Androida, oznaczonej numerem 8.19.0, pojawiła się nowa opcja w ustawieniach omawianego trybu. Obok przyciemnienia teraz możemy wyłączyć światła, co doskonale prezentuje poniższe zestawienie:

twitter ciemny motyw oled android 10

Naturalnie nowe wydanie ciemnego motywu w aplikacji Twittera jest dedykowane urządzeniom z wyświetlaczami OLED, które nie podświetlają pełnej czerni. Teoretycznie zwiększa to ich żywotność, choć niekoniecznie wpływa na mniejsze zużycie energii w stosunku do zwykłego przyciemnienia. Nie jest też najzdrowsze dla oczu, ale na pewno pokazuje największe zalety wspomnianych typów ekranu.

Zobacz też: iOS 13 cały czas jest naprawiany.

Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem tej wersji eksperymentalnej aplikacji Twittera, to musicie dołączyć do grupy testerów na forum Google. Po przyjęciu otrzymacie możliwość pobierania specjalnej odsłony programu ze Sklepu Play, ale należy pamiętać, że nie jest ona zalecana do użytku na co dzień. Dlatego czasami warto się wstrzymać, aż nowości trafią do bardziej stabilnych wydań.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy