NASA powrót na księżyc opóźnienie

NASA otrzyma pomoc w budowie stacji księżycowej

Newsy

We wrześniu NASA i Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) ujawniły zamiar współpracy w ramach programu Artemis. Od teraz współpraca stała się jednak oficjalna. Japonia dołączy do misji, której celem jest podbój Marsa i powrót na Księżyc. Rząd Kraju Kwitnącej Wiśni zaakceptował rekomendację komitetu ds. polityki kosmicznej, aby pomóc w realizacji projektu NASA Lunar Gateway, czyli księżycowej stacji kosmicznej podczas spotkania z udziałem premiera Shinzo Abe i członków gabinetu.

NASA i Japonia razem podbiją kosmos

NASA i Japonia razem podbiją kosmos

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Japonia zaproponuje współpracę techniczną w zakresie budowy księżycowej stacji, która posłuży jako tymczasowy dom i biuro astronautów. Jak łatwo się domyślić będzie się ona znajdowała na orbicie Księżyca. Japonia zapewni między innymi system podtrzymywania życia, urządzenia klimatyzacyjne i baterie. Źródła donoszą jednak, że komisja wstrzymała decyzję o tym, czy pomóc NASA w budowie samej bramy ze względu na obawy o koszty. W Lunar Gateway znajdą się pomieszczenia mieszkalne dla astronautów, laboratoria i porty dokowania statków kosmicznych udających się na Księżyc i z niego.

Zobacz też: Mamy więcej zdjęć niż jesteśmy w stanie przejrzeć!

Yoshiyuki Kasai, przewodniczący panelu, powiedział na konferencji prasowej:

Będziemy wyrażać nasze intencje na wczesnym etapie, aby wzmocnić relacje oparte na zaufaniu do Stanów Zjednoczonych. Przez to oczekujemy, że japońscy astronauci będą mogli wziąć udział w podróży na Księżyc.

Partnerstwo może również przynieść korzyści japońskim firmom kosmicznym, takim jak ispace. Takeshi Hakamada, jej założyciel i dyrektor generalny, powiedział, że z wielkim optymizmem przyjmuje ten rozwój dla przyszłości eksploracji księżyca. Japonia nie jest jedynym krajem łączącym siły z NASA w celu wsparcia planów eksploracji Księżyca i Marsa. Australia ogłosiła partnerstwo z agencją we wrześniu, a Europejska Agencja Kosmiczna ma ogłosić swój udział w najbliższej przyszłości.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x