ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Cliq – dodatkowe klawisze do smartfonów, czyli kolejny interesujący projekt z Kickstartera

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
cliq kickstarter

LG ostatnio jasno powiedziało, że akcesoria do smartfonów dopiero zaczynają się rozwijać. Te słowa padły przy okazji prezentacji nowego etui do G3 i tym razem również chcielibyśmy przedstawić Wam ciekawe rozwiązanie na między innymi właśnie ochronną obudowę.

Na Kickstarterze pojawił się kolejny interesujący projekt, który rozwija funkcjonalność przeróżnych etui. Otóż Cliq jak sama nazwa sugeruje oferuje dodatkowe klawisze, które możemy dowolnie skonfigurować. Całość opiera się na wykorzystaniu technologii NFC toteż zwiększenie poboru energii jest minimalne. Jednak jeżeli ktoś nie lubi pogrubiać swojego mobilnego urządzenia to istnieje również wersja „naklejka”, która minimalnie jedynie zwiększy grubość całego smartfonu. Obecnie kompatybilność Cliq ogranicza się do kilku modeli w postaci Samsunga Galaxy S4, S5, Note 3, Motoroli Moto X, LG G2 oraz Nexusa 5.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e4_lSAboEHI[/youtube]

Do końca zbierania funduszy pozostało 21 dni i wciąż brakuje ponad 17 tys. dolarów z 40 tys. docelowych. Zainteresowani tym projektem mogą dofinansować autorów o 20 dolarów i otrzymają właśnie dodatkowe trzy klawisze w postaci Cliq.

Słowa LG z pierwszego akapitu z całą pewnością mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dzisiejsze etui na smartfony, których jedyną rolą jest ochrona urządzeń przed uszkodzeniami niedługo odejdą do lamusa.

źródło: AndroidAndMe

Sprawdź najnowsze wpisy