ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s10 czytnik linii papilarnych ekran

Galaxy S10 można odblokować niezarejestrowanym odciskiem palca… dzięki taniej folii ochronnej

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Rodzina Galaxy S10 zadebiutowała na początku roku. Smartfony te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, jednak najnowsze doniesienia mogą ostudzić zapał co niektórych osób. Odkryto bowiem poważną lukę bezpieczeństwa, która pozwala na odblokowanie Galaxy S10 lub Galaxy S10+ niezarejestrowanym odciskiem palca.

Poważna luka w Galaxy S10 i Galaxy S10+ – smartfony można odblokować niezarejestrowanym odciskiem palca

Galaxy S10

To nie żart, ale Galaxy S10 i Galaxy S10+ rzeczywiście można odblokować niezarejestrowanym odciskiem palca. Odkryła to pewna mieszkanka Wielkiej Brytanii, która kupiła na Ebayu tanią (za ok. 15 zł), nieoryginalną folię ochronną dla swojego urządzenia. Ku jej zdziwieniu, gdy ją nakleiła, okazało się, że Galaxy S10 odblokowuje się po przyłożeniu dowolnego, niezarejestrowanego palca.

Zobacz także: Cztery najlepsze seriale Amazon Prime Video

Samsung od dawna ostrzegał, że nieautoryzowane akcesoria mogą źle współpracować z ultrasonicznym czytnikiem linii papilarnych, jednak chyba nikt nie spodziewał się czegoś takiego. Nie wiadomo, jakie dokładnie modele folii wpływają na takie zachowanie czytnika. Samsung odniósł się do sprawy i poinformował, że wkrótce wyda odpowiednią poprawkę zabezpieczeń, która problem wyeliminuje. Ten jest na tyle poważny, że jeden z koreańskich banków zalecił swoim klientom zaprzestać używania opisywanego czynnika do czasu, aż Samsung naprawi dziwną przypadłość.


Aktualizacja: Firma Samsung odniosła się do sprawy w oświadczeniu. Jego treść znajdziecie poniżej.

W odniesieniu do ostatnich informacji dotyczących rozpoznawania odcisków palców w niektórych modelach Galaxy, chcielibyśmy przekazać naszym klientom następującą informację.
Problem dotyczy czujników czytnika linii papilarnych, który odblokowuje urządzanie po rozpoznaniu trójwymiarowych wzorów, pojawiających się na niektórych, silikonowych ochraniaczach ekranu, traktując te wzory jakby były odciskami palców użytkownika.
W celu uniknięcia problemu radzimy, aby użytkownicy Galaxy Note10/10+ oraz S10/S10+/S10 5G wykorzystujący podobne ochraniacze zdjęli je, wykasowali dotychczas zarejestrowane odciski palców oraz zarejestrowali swoje odciski palców ponownie.
Prosimy też o nie korzystanie z silikonowych ochraniaczy ekranów do czasu aktualizacji oprogramowania, do momentu jej wydania i zastosowania. Wydanie aktualizacji jest zaplanowane na przyszły tydzień. Dodatkowo podczas rejestracji odcisków palców, prosimy o upewnienie się, iż odciski palców są zeskanowane w całości tak, aby każda ich część, włączając ich środek, została zeskanowana.
Dziękujemy za cierpliwość. Będziemy stale upewniać się, że nasi klienci otrzymują najlepszą możliwą usługę.

– Biuro prasowe Samsung Electronics Polska

Źródło: BBC

Sprawdź najnowsze wpisy