ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Datally

Śpieszmy się kochać aplikacje Google, tak szybko odchodzą… Firma uśmierciła kolejny projekt

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google ma niechlubny zwyczaj usuwania aplikacji, które użytkownicy sobie cenią. Gigant z Mountain View z okazji zbliżającego się Halloween stworzył nawet cmentarz swoich produktów. Niestety wygląda na to, że jest on już nieaktualny, bo brakuje na nim jeszcze jednej pozycji. Firma zdecydowała się bowiem na uśmiercenie kolejnej aplikacji, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Google uśmierciło kolejną aplikację – tym razem padło na Datally

Datally

Datally jest, a raczej była aplikacją, która pozwalała na oszczędzanie pakietu internetowego. Niestety, ale Google zdecydowało się ją uśmiercić, zaledwie dwa lata od momentu, w którym trafiła do Sklepu Play. Przez cały ten okres aplikację pobrano naprawdę wiele razy, a jej ocena była bardzo wysoka. Tym bardziej dziwi więc decyzja Google.

Zobacz także: [WPGiA] Aplikacja umożliwiająca zakup markowej odzieży w niskich cenach i więcej

Datally nie jest już dostępne do pobrania z Google Play. Oczywiście osoby, które zainstalowały opisywaną aplikację wcześniej, nadal mogą z niej korzystać. Niestety do czasu, bowiem apka informuje już użytkowników, że nie jest kompatybilna z zaprezentowanym niedawno Androidem 10. Datally pozwalało na sprawdzenie, ile danych zjadają poszczególne aplikacje oraz na zablokowanie wykorzystywania Internetu w tle. Ponadto, użytkownicy mogli w każdej chwili zapoznać się z ciekawym wykresem przedstawiającym zużycie danych w wybranym przez siebie okresie. Spieszmy się kochać aplikacje Google, tak szybko odchodzą…

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy