Google play muzyka w polsce

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Google Play Muzyka z początku stanowił sklep z utworami muzycznymi jak i całymi albumami. Jednak od 2011 roku funkcjonalność tego serwisu znacznie się rozrosła i tym samym dzisiaj można mówić o konkurencji dla Spotify, WiMP’a czy też Deezera. Tym samym od dzisiaj Polacy mogą korzystać z kolejnej usługi firmy z Mountain View.

 

Zainteresowanym nie trzeba w pełni przedstawiać co oferuje Google Play Muzyka, ale w skrócie prezentuje się to tak, że mamy dostęp do mnóstwa tytułów, które możemy umieszczać w swojej chmurze (do 20 tys. utworów). Wśród oferty znajdziemy również darmowe pozycje, a wszystko to dzięki bezprzewodowej synchronizacji możemy odsłuchiwać w trybie online jak i offline na każdym urządzeniu połączonym jednym kontem Google. Gigant z Mountain View wchodząc na polski rynek oferuje bardzo konkurencyjne ceny i tym samym usługa All Acces (subskrypcja na wszystkie utwory na 30 dni) kosztuje 15,99 złotych. Jest to obecnie promocyjna kwota i po 15 sierpnia zostanie ona podniesiona o 4 złote. Ceny poszczególnych albumów jak i pojedynczych utworów również są bardzo atrakcyjne i tak oto od dzisiaj każdy może to sprawdzić wchodząc do sklepu Play, a następnie do zakładki Muzyka. Oprócz mobilnej wersji, uruchomiona została również przeglądarkowa odmiana na komputery gdzie znajdziecie więcej informacji na temat całego serwisu.

 

Zastanawiacie się czemu tak późno Google weszło do Polski z powyższą usługą? Otóż wynika to z naszego rodzimego prawa i konieczności podpisywania wielu umów z wytwórniami płytowymi jak i z samym ZAiKS’em.
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.