Google play muzyka w polsce

 

Google Play Muzyka z początku stanowił sklep z utworami muzycznymi jak i całymi albumami. Jednak od 2011 roku funkcjonalność tego serwisu znacznie się rozrosła i tym samym dzisiaj można mówić o konkurencji dla Spotify, WiMP’a czy też Deezera. Tym samym od dzisiaj Polacy mogą korzystać z kolejnej usługi firmy z Mountain View.

 

Zainteresowanym nie trzeba w pełni przedstawiać co oferuje Google Play Muzyka, ale w skrócie prezentuje się to tak, że mamy dostęp do mnóstwa tytułów, które możemy umieszczać w swojej chmurze (do 20 tys. utworów). Wśród oferty znajdziemy również darmowe pozycje, a wszystko to dzięki bezprzewodowej synchronizacji możemy odsłuchiwać w trybie online jak i offline na każdym urządzeniu połączonym jednym kontem Google. Gigant z Mountain View wchodząc na polski rynek oferuje bardzo konkurencyjne ceny i tym samym usługa All Acces (subskrypcja na wszystkie utwory na 30 dni) kosztuje 15,99 złotych. Jest to obecnie promocyjna kwota i po 15 sierpnia zostanie ona podniesiona o 4 złote. Ceny poszczególnych albumów jak i pojedynczych utworów również są bardzo atrakcyjne i tak oto od dzisiaj każdy może to sprawdzić wchodząc do sklepu Play, a następnie do zakładki Muzyka. Oprócz mobilnej wersji, uruchomiona została również przeglądarkowa odmiana na komputery gdzie znajdziecie więcej informacji na temat całego serwisu.

 

Zastanawiacie się czemu tak późno Google weszło do Polski z powyższą usługą? Otóż wynika to z naszego rodzimego prawa i konieczności podpisywania wielu umów z wytwórniami płytowymi jak i z samym ZAiKS’em.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.