Wszyscy wiemy, jak dużym problemem jest fragmentacja Androida. Zjawisko to nie występuje u konkurencji, a mianowicie Apple. Firma ta ma swój własny system – iOS, który domyślnie zainstalowany jest na wszystkich smartfonach z rodziny iPhone. Dziś Gigant z Cupertino pochwalił się, że iOS 13 jest już zainstalowany na połowie iPhone’ów. To bardzo dobry wynik.

iOS 13 zainstalowała już połowa użytkowników iPhone’ów

iOS 13 statystyki

Z perspektywy osoby posiadającej smartfon działający pod kontrolą Androida, to aż niewiarygodne – iOS 13 zainstalowała już połowa posiadaczy wszystkich kompatybilnych iPhone’ów. Niewiarygodne, bo iOS 13 został oficjalnie udostępniony… niecały miesiąc temu. 41% właścicieli wszystkich kompatybilnych urządzeń wciąż pracuje na iOS 12, a 9% na jeszcze starszych wersjach systemu.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Flagowy Xiaomi Mi 8 w cenie urządzenia z dużo niższej półki – warto skorzystać, póki obowiązuje ta świetna promocja!

Jeśli weźmiemy pod lupę posiadaczy iPhone’ów, które wydano w ciągu ostatnich czterech lat, to tutaj statystyki prezentują się nieco inaczej. Aż 55% z nich zainstalowało już iOS 13, a 38% nadal zostaje przy iOS 12. Jeszcze starszych wydań systemu używa 7%. Nie da się ukryć, że Apple ma powód do dumy – tak dobre wyniki w ciągu niecałego miesiąca od premiery to nie przelewki. Niestety firma z samego systemu raczej nie jest dumna, bo ten jest wciąż pełen błędów, o czym świadczą nieustanne aktualizacje naprawiające to, co wcześniej zepsuto.

Źródło: PhoneArena

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.