W dniach od 18 do 20 października 2019 r. Poznań ponownie stanie się najważniejszym miastem graczy. To właśnie tam rozpoczną się targi Poznań Game Arena. Jest to największa w Polsce i środkowo-wschodniej Europie impreza skupiona wokół gier komputerowych i rozrywki multimedialnej. PGA odbywa się po raz czternasty. Nie jest to nowe wydarzenie, więc już przed rozpoczęciem wiadomo, czego można się spodziewać.

Stoiska dla graczy na Poznań Game Arena

Poznań Game Arena

Poznań Game Arena to przede wszystkim gry. Ogromna hala obfitowała będzie w stoiska, na których producenci tacy jak Microsoft czy Nintendo umożliwią sprawdzenie najważniejszych tytułów dla swoich konsol. O ile Microsoft nie wprowadził na rynek nowej konsoli, to Nintendo już tak. Switch Lite na pewno będzie cieszył się sporym zainteresowaniem. Pojawią się także tacy giganci jak Ubisoft ze swoim Watch Dogs Legion. Z kolei CD-Projekt zapowiedział pierwszy w Polsce pokaz nadchodzącego hitu Cyberpunk 2077. Jeżeli ktoś jeszcze o nim nie słyszał, polecam obejrzeć trailer.

Poznań Game Arena to także sprzęt i urządzenia peryferyjne

hp omen laptop

Podczas targów będziemy mogli zapoznać się z ofertą firmy HP i ich bardzo wydajnymi laptopami z serii Omen. Nie zabraknie także Asusa oraz ich komputerów mobilnych. Modele gamingowe Republic Of Gamers będą prawdopodobnie najbardziej promowane z uwagi na charakter imprezy. Zaś na stoisku Iiyamy będzie można zawiesić oko na obrazie wyświetlanym przez ich monitory z serii G-Master. Charakteryzują się one niskim czasem reakcji oraz wysokim odświeżaniem. Oczywiście to nie wszyscy wystawcy. Znalazło się także miejsce dla Samsunga, Dream Machines, Benq, Gigabyte i wielu innych.

Zobacz też: Asus szaleje! Prezentuje laptopa z ekranem o odświeżaniu 300 Hz

Epic Game Music, czyli muzyczna część Poznań Game Arena

poznań game arena

Nazwa mówi sama za siebie. Epicka muzyka z gier. Symfoniczno-rockowe show zadowoli nie tylko miłośników gier. Wystąpi bowiem 80-osobowa orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Adama Domurata. Dodatkowo usłyszymy chór Akademicki UAM, którego przygotowaniem zajęła się Beata Bielska. Repertuar ma obejmować legendarne i popularne soundtacki. Powinna to być wyjątkowa podróż przez muzyczny świat Wiedźmina, Mario, Sonica, a także Dooma i Assasins Creed. Będzie głośno i na pewno nawet z oddali rozpoznacie niektóre utwory.

Źródło: PGA, Grupa MTP

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.