ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung a wojna handlowa Chin i USA

Samsung zadba o większą ochronę wyświetlacza Galaxy Fold 2

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung może naprawić jedną z bardziej widocznych wad Galaxy Fold w przyszłym roku. Źródła cytowane przez ETNews twierdzą, że firma zrezygnuje ze stosowania tworzyw polimerowych do ochrony wyświetlacza na rzecz elastycznego ultracienkiego szkła (UTG). Według doniesień portalu Samsung Display już produkuje elastyczne wyświetlacze dla kolejnego składanego modelu smartfona. Informuje także, że firma o nazwie DOWOO INSYS również rozpoczęła produkcję pierwszej partii paneli UTG dla Samsunga.

Szkło na wyświetlaczu Galaxy Fold 2

Szkło na wyświetlaczu Galaxy Fold 2

Ostatni raport stwierdza, że DOWOO INSYS i SCHOTT AG to dwaj najlepsi producenci szkieł ultracienkich w branży. Jednak to ten pierwszy ma tutaj przewagę wynikającą z najlepszego opanowania technologii produkcji tego materiału. Co ciekawe według innych informacji DOWOO INSYS zgodziło się już zostać wyłącznym dostawcą paneli UTG dla Samsunga. Koreańska firma jest obecnie liderem rynku składanych urządzeń i prawdopodobnie będzie chciała utrzymać swoją korzystną pozycję w tym segmencie rynku. Zabezpieczenie najlepszego producenta paneli UTG jako wyłącznego dostawcy może zapewnić jej dominację nad konkurencją.

Zobacz też: Zdalnie sterowane hulajnogi nadchodzą. Czeka nas chaos czy porządek?

Jednym z głównych powodów, dla których Samsung może zdecydować się na ultracienkie szkło rozwiązanie dla następnego Galaxy Fold jest wyeliminowanie fałdy, która tworzy się na elastycznym panelu wzdłuż zawiasu. Dodatkowo wykazuje znacznie większą odporność na zarysowania niż materiały obecnie stosowane. Niestety, jest także znacznie bardziej kruche. Dodatkowym problemem może być jego zachowanie podczas szybkich zmian temperatur. Spowoduje to także wzrost cen takich urządzeń. Biorąc jednak pod uwagę. ile należy zapłacić za Galaxy Fold obecnej generacji, to nawet 100 USD więcej nie zrobi większej różnicy.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy