Kilka lat temu LG było producentem, który mierzył się jak równy z równym z Samsungiem i poniekąd czasami był wyznaczany jako potencjalny nowy lider mobilnego rynku. Jednak coś po drodze poszło nie tak i już po premierze G5 dało się zauważyć, że Koreańczycy się gubią. Cały przebieg spraw doszedł już do tego stopnia, że dzisiaj dostajemy ciekawe modele, ale możemy na nie popatrzeć głównie na grafikach promocyjnych. Zarówno dostępność, jak i aktualizacje są iluzoryczne. To ma się jednak zmienić, gdyż Android 10 ma trafić na pierwsze modele LG jeszcze w tym roku.

LG tym razem nie chce zwlekać i wyda Androida 10 do końca roku

lg v50s thinq g8x thinq 5g premiera specyfikacja cena

Ponownie, ale kilka lat temu stwierdzenie „aktualizacja jeszcze w tym roku” brzmiałaby rewelacyjnie. Dzisiaj jest to ratowanie sytuacji, którą zrządził Android 9 Pie. Pierwszy smartfon LG, który otrzymał ten system w formie aktualizacji, to V40 ThinQ – swoją drogą, rewelacyjny telefon. Wiecie, ile czasu Koreańczycy potrzebowali na udostępnienie nowego oprogramowania? Dokładnie 9 miesięcy. Konkurencja kończyła już aktualizować średniaki, podczas gdy najważniejszy flagowiec LG ujrzał Androida Pie. Dlatego wspomniane stwierdzenie to naprawdę dobra uwaga, bo Android 10 w wersji testowej już trafił na pierwsze modele w Korei Południowej. Pojawiła się też obietnica, że finalna odsłona ujrzy światło dzienne do końca roku.

Zobacz też: Calibra sposobem na to, aby… Facebook został pozwanym.

Naturalnie inne kraje będą czekać dłużej i tak pojawia się mowa o początku 2020 roku. Na dzień dobry aktualizację ma otrzymać LG G8 ThinQ, a miesiąc później V50 ThinQ. Co z innymi wariacjami tych smartfonów, jak chociażby niedawno wydany V50S ThinQ? Cisza…

Źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.