Jeszcze na początku roku Huawei miał realne plany zdetronizowania Samsunga w ilości sprzedaży smartfonów. Wszystko jednak zmienił poważny konflikt Chin i USA. Producent nie ma ostatnio lekko. Odcięcie od kluczowych dostawców ze Stanów Zjednoczonych oraz pozbawienie praw do korzystania z usług Google odcisnęły na nim bolesne piętno. Okazuje się jednak, że rozpędzonego giganta wcale nie jest tak łatwo zatrzymać.

Wyniki Huawei za 3Q 2019

Wyniki Huawei za 3Q 2019

Najnowsze wyniki kwartalne Huawei pokazują, że chińska firma radzi sobie dobrze, pomimo ciągłych problemów handlowych z Ameryką. Przychody za trzeci kwartał wzrosły o 24,4 procent w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. Firma twierdzi, że w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku sprzedała ponad 185 milionów telefonów. To natomiast oznacza wzrost o 26 procent w stosunku do roku poprzedniego. Dane te są sprzeczne z wcześniejszymi prognozami, które przewidywały znaczny spadek sprzedaży po wprowadzeniu zakazu przez władze USA. Rzeczywiście, wzrost przychodów Huawei zwolnił do 13 procent w drugim kwartale roku. Huawei natomiast szacuje, że stracił 30 miliardów dolarów na skutek wojny handlowej.

Zobacz też: Poznaliśmy datę premiery Huawei Enjoy 10

To jednak pokazuje, że sytuacja jest znacznie lepsza, niż początkowo zakładano. Producent ogłosił również, że do tej pory podpisał 60 umów z operatorami telekomunikacyjnymi na dostawę sprzętu dla sieci 5G na całym świecie. Huawei miał więc sporo szczęścia, że cały ten konflikt rozpoczął się właśnie w okresie początków rozbudowy sieci nowej generacji. To bowiem zapewni mu stały dochód. Problemy z USA sprawiły, że wiele krajów zrezygnowało z budowy sieci na podstawie rozwiązań Chińczyków. Jednak coraz więcej państw zmienia swoje stanowisko ze względu na koszty takiej inwestycji.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.