pixel buds 2

Pixel Buds 2 – Google próbuje dogonić Apple

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Newsy

Redaktorzy kilku branżowych portali mieli już możliwość bliższego przyjrzenia się słuchawkom Pixel Buds 2. Ich pokaz odbył się w Nowym Jorku podczas konferencji Made by Google. Produkt można było dotknąć, obejrzeć, założyć, ale nie uruchomić. Dlatego kompletnie nie wiemy, jak brzmi dźwięk, który się z nich wydobywa. Zagadką pozostają też możliwości czipu, tak chwalonego przez Google. Przede wszystkim ma on bardzo rozwinąć możliwości asystenta głosowego.

Pixel Buds 2 wizualnie nie odstępuje od produktów konkurencji

pixel buds 2

Patrząc na starszego brata, czyli Pixel Buds 1, zmieniło się sporo. Nowy zestaw jest w pełni bezprzewodowy. Posiada etui pełniące rolę powerbanku. Po zamknięciu bardzo przypomina produkt konkurencji, czyli Apple Arpods. Mamy tu do czynienia z mechanizmem opartym na magnesach. Słuchawka po włożeniu do etui ma wskakiwać na właściwe miejsce i dzięki magnesom nie przerywać ładowania w czasie transportu.

Jakość dźwięku i funkcjonalność Pixel Buds 2

guy tws in ears

Sam dźwięk i jego jakość pozostają dla nas zagadką. Wiemy jedynie, że zastosowano 12 mm przetworniki. Nie jest znane pasmo przenoszenia, obecność redukcji szumów, czułość mikrofonu oraz pozostałe parametry. Jak wspomniałem na początku, nie pozwolono sprawdzić ich działania w praktyce. Godne uwagi jest to, że obie słuchawki mają działać jako podstawowe. Pozwolą nam na kontrolę głośności i operowanie pozostałymi funkcjami. Co za tym idzie, będziemy mieli także możliwość korzystania np. tylko z jednej (jak z tradycyjnego headsetu do rozmów).

Czego możemy spodziewać się w dniu premiery Pixel Buds 2?

pixel buds 2

Słuchawki będą sprzedawane wraz z trzema parami gumowych nakładek. Każdy użytkownik, będzie więc mógł dopasować je do swoich uszu. To bardzo ważne w przypadku słuchawek dokanałowych. Dobre odizolowanie od otoczenia i wygoda to podstawa w tego typu zestawie. Akumulatory w słuchawkach mają zapewnić 5 godzin pracy a etui kolejne 19. Pudełeczko posiada diody symbolizujące stan naładowania (etui oraz samych słuchawek), port USB-C i wspiera szybkie ładowanie.

Zobacz też: Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie. Poznajcie nowe flagowce Google

Pixel Buds 2 kupimy dopiero na wiosnę

pixel buds 2

Premierę Pixel Buds 2 zapowiedziano na wiosnę 2020 r. Cena powinna oscylować w granicach 180$ (700 zł). Pierwsze Budsy kosztują o 50$ mniej, jednak nie ma co narzekać na cenę. Taki wzrost w tym przypadku jest uzasadniony. Brak kabla, etui z powerbankiem oraz czip (a wraz z nim dodatkowa funkcjonalność) bez wątpienia są tego warte.

Źródło: Android Authority, androidcentral

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy