Według ostatnich doniesień Huawei Mate X ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Takie deklaracje jednak już padały wielokrotnie. Tym razem jednak niezależnie od nich do sieci trafiło nagranie przedstawiające rozpakowanie pierwszego składanego smartfona. Jest ono dość krótkie i sugeruje raczej, że nie są to testy, a raczej pośpieszne działanie.

Rozpakowanie Huawei Mate X

Jak widać na nagraniu, Mate X posiada przycisk, którego naciśnięcie pozwala na rozłożenie ekranu. Bez tego jest on zablokowany. Rozwiązanie to wydaje się mało sensowne. Znacznie wygodniejsze wydaje się zwykłe otwieranie i zamykanie smartfona. Najprawdopodobniej jednak zostało dodane na skutek licznych testów, które wskazały na jego konieczność. Najprawdopodobniej urządzenie miało tendencję do otwierania się podczas korzystania z trybu smartfonowego.

Zobacz też: Kup Galaxy S10 lub Galaxy S10+ i otrzymaj 1000 zł gratis do wyceny starego smartfona!

Mate X jest składany na zewnątrz. Takie rozwiązanie niesie ze sobą sporo wad, jak i zalet. Przede wszystkim kąt zgięcia jest znacznie mniejszy niż w przypadku Samsunga Galaxy Fold. Dodatkowo, jeśli coś znajdzie się pomiędzy składanymi elementami, to nie uszkodzi ekranu. Kolejnym argumentem za tym rozwiązaniem jest oszczędność. Nie trzeba bowiem dodawać drugiego wyświetlacza, który służy do obsługi złożonego urządzenia. Należy jednak pamiętać, że takie ekrany są bardzo delikatne. Samo odłożenie smartfona na biurko w tym przypadku sprawia, że dotyka on niezwykle delikatną warstwą twardej powierzchni. Noszenie w kieszeni z jakimś innym przedmiotem także może się dla niego skończyć tragicznie. Dlatego też uważam, że rozwiązanie Samsunga mimo wszystko jest znacznie bardziej bezpieczne.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.