Pixel 4 to bez dwóch zdań smartfon, o którym dowiedzieliśmy się najwięcej przed premierą spośród wszystkich urządzeń, jakie dotychczas ujrzały światło dzienne. Wczoraj pisałem o zawartości pudełka Pixela 4 i oficjalnych pokrowcach dla niego przeznaczonych, a dzisiaj mam dla was coś jeszcze lepszego. Co takiego? Ano doniesienie mówiące o tym, że cena Pixela 4 w Europie będzie wyraźnie niższa od tej, z jaką startował Pixel 3.

Cena Pixela 4 w Europie zapowiada się zaskakująco dobrze

google pixel 4 materialy promocyjne

Niedawno pisałem, że ceny nowych Pixeli nie zapowiadają się zbyt atrakcyjnie. Coś zupełnie innego wynika jednak z dzisiejszych doniesień. Otóż w niemieckim sklepie internetowym Media Markt na chwilę pojawiły się smartfony Pixel 4 i Pixel 4 XL. Oferty szybko zdjęto, jednak w internecie nic nie ginie – pierwsze urządzenie kosztowało tam 799 euro (ok. 3431 zł), czyli o 100 euro mniej niż Pixel 3 w dniu swojej premiery.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Z kolei Pixela 4 XL w niemieckim Media Markt wyceniono na 899 euro (ok. 3861 zł) za wariant z 64 GB pamięci wbudowanej, co także jest miłym zaskoczeniem – Pixel 3 XL kosztował na start 949 euro (ok. 4075 zł). Szczerze mówiąc nie wygląda na to, by sklep pomylił się przy wycenie. Zapowiada się więc na to, że Google rzeczywiście zdecydowało się na obniżenie cen w Europie. To bez wątpienia świetne doniesienie, jednak wciąż nie można brać go za pewnik. Wszystko stanie się jasne już dziś, kiedy to gigant z Mountain View zaprezentuje swoje flagowce.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.