ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei jako wykonawca b-brand

Niemcy zmieniły zdanie co do Huawei. Czy inne kraje pójdą ich śladem?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

USA podjęło otwartą walkę z firmą Huawei. Blokowanie umów chińskiej marki z firmami ze stanów jest tylko jednym z jej elementów. Równie istotne jest uniemożliwienie jej brania udziału w budowie sieci 5G na terenie Stanów. Dodatkowo Amerykanie starają się nakłonić sprzymierzeńców, by ci również wydali podobne zakazy. Mówi się, że Stany Zjednoczone skontaktowały się z wieloma krajami należącymi do NATO, żeby zmusić je do rezygnacji ze stosowania sprzętu Huawei do budowy sieci 5G.

Niemcy stawiają na 5G od Huawei

Niemcy stawiają na 5G od Huawei

Okazuje się jednak, że Niemcy, które początkowo zgodziły się z sugestią USA, postanowiły zmienić zdanie w tej kwestii. Nasi sąsiedzi zza Odry stworzyli nowe zasady budowy sieci komórkowych 5G. Nie zawierają one zakazu dla stosowania sprzętu od Huawei. Jest to całkowite lekceważenie stanowiska Stanów Zjednoczonych.

Nie podejmujemy prewencyjnej decyzji o zakazie działalności jakiejkolwiek firmy.

— powiedział rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert na konferencji prasowej w Berlinie w poniedziałek.

Zobacz też: Licencje Windows 10 za 11.46 Dolarów. Wyprzedaż z URcdkeys

Niemieccy operatorzy korzystają głównie z rozwiązań Huawei. Ostrzegli oni, że zablokowanie chińskiego dostawcy doda kilka lat opóźnień w budowie sieci 5G. Dodatkowo podniesie koszty o przynajmniej kilka miliardów Euro. Warto tutaj dodać, że pomimo licznych oskarżeń władze USA nie był w stanie udowodnić niczego Huaweiowi. Zmiana decyzji przez Niemcy jest niezwykle istotna w tej kwestii. Jest to jedno z najbardziej się liczących państw w regionie. W związku z tym to działanie może oznaczać, że również inne kraje pójdą ich śladem. Mam cichą nadzieję, że Polska również podejmie takie kroki.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy