Asus Eee Pad Slider dostępny dopiero jesienią

1 minuta czytania
Komentarze

ASUS_Eee_Pad_Slider
Asus w trakcie tegorocznych targów Computex zaprezentował dwa tablety – Transformera i Slidera. O ile ten pierwszy jest od pewnego czasu dostępny na rynku, to w przypadku Slidera pojawiły się pewne problemy. Tajwański producent i tym razem nie ma najlepszych wiadomości dla osób zainteresowanych zakupem tego urządzenia.

Asus prezentując światu swoje tablety z systemem Android, dał wszystkim jasno do zrozumienia, że traktuje sprawę bardzo poważnie i ma zamiar w krótkim czasie stać się jednym z najważniejszych graczy na rynku. Sprzedaż Transformera ma się bardzo dobrze, jednak coraz bardziej zauważalny jest brak drugiego Eee Pada.

Termin debiutu rynkowego był przykładany już kilkukrotnie – ostatnio pojawił się komunikat, zgodnie z którym Asus Eee Pad Slider miał się pojawić w sierpniu – razem z Transformerem WiFi + 3G. Prognozy okazały się jednak zbyt optymistyczne i tablet z wbudowaną klawiaturą pojawi się najwcześniej jesienią tego roku.

Ogromnym atutem Slidera na tle konkurencji miała być wbudowana klawiatura, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które obawiają się o wygodę wprowadzania tekstu, np. przy okazji tworzenia wiadomości e-mail. Teoretycznie Transformer oferuje możliwość podpięcia specjalnej stacji dokującej, jednak jest to dodatkowy element, który sprawia, że Slider wypada znacznie lepiej.

Specyfikacja techniczna tego urządzenia jest niemal identyczna, jak w przypadku Transformera – w obu przypadkach mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 10.1 cala (rozdzielczość 1280 x 800 pikseli), procesor to dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2. Systemem operacyjnym jest oczywiście Honeycomb.

źródło: AndroidCommunity

Motyw