Galaxy Note10 S-Pen

Starsze smartfony Samsunga dostają funkcję z Galaxy Note10

Kacper Kościański Newsy 14-10-2019

Galaxy Note10 miał swoją premierę stosunkowo niedawno. Urządzenie to wprowadziło sporo nowych dla serii funkcji, jednak Samsung zdecydował, że już dziś udostępni jedną z nich także dla posiadaczy starszych smartfonów ze swojego portfolio.

Funkcja z Galaxy Note10 debiutuje na starszych smartfonach Samsunga

Jedną z funkcji, którą wprowadził Galaxy Note10, była zamiana pisma odręcznego na tekst w aplikacji Samsung Notes. Działała ona świetnie we współpracy z rysikiem S-Pen, w którego wyposażony jest m.in. Note10, jednak teraz firma zdecydowała się udostępnić ją także dla swoich starszych smartfonów. Jakich? Ano na razie wiadomo tylko o Galaxy Note8, Galaxy Note9 i rodzinie Galaxy S10. Najprawdopodobniej jednak nowość trafi na jeszcze kilka innych urządzeń – stawiałbym przynajmniej na serię Galaxy S8 i Galaxy S9.

Zobacz także: Czy warto instalować antywirusa na Androidzie?

Aby sprawdzić, czy załapałeś się na opisywaną funkcję, udaj się do Galaxy Store i zaktualizuj aplikację Samsung Notes do najnowszej wersji. Jeśli otrzymasz uaktualnienie oznaczone numerem 3.1.04.16, to oznacza, że zamiana pisma odręcznego na tekst trafiła także do ciebie. Warto wspomnieć, że w przypadku smartfonów, które nie posiadają rysika, możliwe jest pisanie palcem. Działa to bardzo dobrze, jednak nie jest zbyt wygodne – do napisania słowa „Android”, które widzicie na powyższych zrzutach ekranu, miałem kilka podejść. Sama zamiana na tekst również funkcjonuje poprawnie. Dzięki dodatkowych opcjom możliwe jest ponadto eksportowanie tekstu np. do Worda.

Dajcie znać w komentarzach, czy uaktualnienie trafiło także do was – jeśli tak, to napiszcie proszę, jaki posiadacie smartfon.

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x