Xiaomi nawiązało współpracę z AMD. Jej owoc już niedługo trafi do sprzedaży

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-10-14

Jeśli miałbym wskazać jakieś firmy technologiczne, które darzę szczególną sympatią, to bez wahania postawiłbym tutaj na Xiaomi oraz AMD. Dlatego też informacja, którą chcę się z Wami podzielić, jest dla mnie niezwykle satysfakcjonująca. Okazuje się bowiem, że te dwie marki podjęły współpracę. Już niedługo na rynek trafi kolejny model RedmiBooka, tym razem działający pod kontrolą układów z serii Ryzen.

RedmiBook z AMD Ryzen

RedmiBook z AMD Ryzen

Xiaomi ogłosiło, że zamierza wprowadzić na rynek kolejny model RedmiBooka, który zostanie zaprezentowany 21 października. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do wcześniej zaprezentowanych RedmiBook i RedmiBook Pro, które są wyposażone w procesory Intela, nadchodzący notebook zostanie wyposażony w układ z serii Ryzen. AMD przez kilka ostatnich lat dokonało naprawdę wiele w kwestii rozwoju swoich procesorów. W przypadku nadchodzącego RedmiBooka będziemy mieli do czynienia z jednostką Ryzen 5 3550H. Chip ten jest oparty na architekturze poprzedniej generacji, czyli ZEN+. Może to być dość mylące, ponieważ jego numer modelu sugeruje zastosowania rdzeni ZEN 2. Warto więc tutaj zaznaczyć, że układy APU w przypadku AMD zwykle korzystają z rdzeni poprzedniej generacji.

Zobacz też: GeForce Now już na smartfonach z Androidem — strumieniowanie gier to nie tylko Stadia

Nie znamy innych szczegółów na temat nadchodzącego laptopa. Dlatego warto się przyjrzeć dokładniej zastosowanej w nim jednostce. Jak już wyżej wspomniałem, jest to APU, czyli procesor ze zintegrowaną kartą graficzną. W tym przypadku jest to Vega 8. Mimo że mamy do czynienia z integrą to może ona śmiało konkurować z dedykowanymi kartami graficznymi w laptopach jak między innymi z MX150 od Nvidii. Oznacza to, że bez większych problemów powinniśmy na nim zagrać nawet w najnowsze gry AAA. Rzecz jasna na ustawieniach minimalnych i z rozdzielczością HD. Na więcej niż 30 kl./s też raczej nie ma w tym przypadku co liczyć. Jednak warto pamiętać, że laptopy z tej rodziny nie są dedykowane grom. Ryzen 5 3550H to czterordzeniowy procesor z obsługą ośmiu wątków. Posiada zegar bazowy o taktowaniu 2,1 GHz, który może zwiększyć częstotliwość do 3,7 GHz. Jeśli chodzi o jego moc cieplną, to wynosi ona do 35 W. Schłodzenie tej jednostki nie powinno więc być większym wyzwaniem. Więcej na temat nowego Redmibooka z AMD Ryzen dowiemy się już 21 października.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x