RedmiBook z AMD Ryzen

Xiaomi nawiązało współpracę z AMD. Jej owoc już niedługo trafi do sprzedaży

Newsy

Jeśli miałbym wskazać jakieś firmy technologiczne, które darzę szczególną sympatią, to bez wahania postawiłbym tutaj na Xiaomi oraz AMD. Dlatego też informacja, którą chcę się z Wami podzielić, jest dla mnie niezwykle satysfakcjonująca. Okazuje się bowiem, że te dwie marki podjęły współpracę. Już niedługo na rynek trafi kolejny model RedmiBooka, tym razem działający pod kontrolą układów z serii Ryzen.

RedmiBook z AMD Ryzen

RedmiBook z AMD Ryzen

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Xiaomi ogłosiło, że zamierza wprowadzić na rynek kolejny model RedmiBooka, który zostanie zaprezentowany 21 października. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do wcześniej zaprezentowanych RedmiBook i RedmiBook Pro, które są wyposażone w procesory Intela, nadchodzący notebook zostanie wyposażony w układ z serii Ryzen. AMD przez kilka ostatnich lat dokonało naprawdę wiele w kwestii rozwoju swoich procesorów. W przypadku nadchodzącego RedmiBooka będziemy mieli do czynienia z jednostką Ryzen 5 3550H. Chip ten jest oparty na architekturze poprzedniej generacji, czyli ZEN+. Może to być dość mylące, ponieważ jego numer modelu sugeruje zastosowania rdzeni ZEN 2. Warto więc tutaj zaznaczyć, że układy APU w przypadku AMD zwykle korzystają z rdzeni poprzedniej generacji.

Zobacz też: GeForce Now już na smartfonach z Androidem — strumieniowanie gier to nie tylko Stadia

Nie znamy innych szczegółów na temat nadchodzącego laptopa. Dlatego warto się przyjrzeć dokładniej zastosowanej w nim jednostce. Jak już wyżej wspomniałem, jest to APU, czyli procesor ze zintegrowaną kartą graficzną. W tym przypadku jest to Vega 8. Mimo że mamy do czynienia z integrą to może ona śmiało konkurować z dedykowanymi kartami graficznymi w laptopach jak między innymi z MX150 od Nvidii. Oznacza to, że bez większych problemów powinniśmy na nim zagrać nawet w najnowsze gry AAA. Rzecz jasna na ustawieniach minimalnych i z rozdzielczością HD. Na więcej niż 30 kl./s też raczej nie ma w tym przypadku co liczyć. Jednak warto pamiętać, że laptopy z tej rodziny nie są dedykowane grom. Ryzen 5 3550H to czterordzeniowy procesor z obsługą ośmiu wątków. Posiada zegar bazowy o taktowaniu 2,1 GHz, który może zwiększyć częstotliwość do 3,7 GHz. Jeśli chodzi o jego moc cieplną, to wynosi ona do 35 W. Schłodzenie tej jednostki nie powinno więc być większym wyzwaniem. Więcej na temat nowego Redmibooka z AMD Ryzen dowiemy się już 21 października.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x