Pierwotnie beta testy Androida 10 na rodzinie Galaxy S10 zostały opóźnione, jednak Samsung popełnił błąd i przez przypadek wysłał niektórym użytkownikom informację o aktualizacji. Dzięki temu poznaliśmy już nowości w One UI 2.0. Nieco później uaktualnienie otrzymało 1000 pierwszych użytkowników Korei Południowej, jednak dziś koreański gigant postanowił oficjalnie zapowiedzieć wspomniane testy Androida 10 z One UI 2.0 na Galaxy S10 dla szerszej publiczności. Niektórzy właściciele smartfonów z tej rodziny mogą już pobierać najnowsze wydanie Zielonego Robocika (w wersji beta, rzecz jasna).

Beta testy Androida 10 z One UI 2.0 na Galaxy S10 oficjalnie rozpoczęte

samsung android 10 lista spis aktualizacja

Jeśli wyczekiwaliście bety Androida 10 na któryś ze smartfonów z rodziny Galaxy S10, to mam dobrą wiadomość. Samsung ogłosił dziś oficjalne rozpoczęcie testów i poinformował, że opisywane uaktualnienie najpierw dostaną mieszkańcy Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Dostęp do aktualizacji można uzyskać w aplikacji Samsung Members.

Zobacz także: Film, który pokazuje rozwój i upadki mobilnych systemów w ciągu 20 lat

Pewnie zastanawiacie się, kiedy będzie możliwe wzięcie udziału w testach beta w Polsce. Niestety Samsung nie podał takiej informacji, jednak biorąc pod uwagę zwyczaje firmy, raczej długo już nie poczekamy i możliwe, że jedynie kilka dni. Warto wspomnieć, że wyczekiwana aktualizacja nie wprowadza wcale tak dużo nowości, jak wielu się spodziewało. Rozszerzono m.in. tryb obsługi jedną ręką i funkcje biometryczne oraz wprowadzono nowy system statystyczny baterii. Z pełną listą zmian w One UI 2.0 możecie się zapoznać w tekście Łukasza.

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.