huawei harmony os google android

Harmony OS jeszcze dla dzisiejszych modeli — Huawei zmuszone zakazami Google?

Newsy

Mogłoby się wydawać, że Harmony OS ma już swoją pozycję i ustalony plan działania. Nawet dzisiaj informowałem Was o tym, że Huawei uważa, iż dopiero za kilka lat ta platforma będzie mogła mierzyć się z iOS. Tymczasem do Sieci przedostają się informację o tym, jakoby Chińczycy mieli mieć jeszcze większy problem i całość planują przyspieszyć. Tym samym nawet dzisiejsze smartfony mają poznać Harmony OS i mieć równolegle zainstalowanego Androida. Pojęcie Dual Boot ma się urzeczywistnić w najbliższych miesiącach na urządzeniach Huawei.

Użytkownicy dzisiejszych smartfonów Huawei mogą poznać Harmony OS i mieć wybór

Huawei P40 z Harmony OS

Brzmi to trochę niedorzecznie i przede wszystkim sprzecznie, ale w Sieci pojawiła się informacja, jakoby Google zabroniło Huawei dodawać poszczególne zmiany w EMUI 10. Tak, to też brzmi źle, gdyż już Amerykanie nie udostępniają swoich usług na modele z serii Mate 30. Sam Android jest otwartym systemem, więc teoretycznie jego modyfikacje nie powinny mieć wiele wspólnego z restrykcjami Google. Niewątpliwie blokada USA nie sprawiła, że obie firmy przestały ze sobą rozmawiać i wiemy, że na powrót licencji Huawei jest gotów w każdej chwili. To właśnie ta kwestia może mieć powiązanie z niechęcią Amerykanów do modyfikacji w EMUI 10. O co dokładnie chodzi? Tego nie zdradzono, ale podobno Huawei już jest na wczesnym etapie testów wydania aktualizacji, która sprawi, że nawet aktualne smartfony będą mogły działać pod kontrolą Androida i Harmony OS.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 Lite w Polsce!

Jaki byłby ostateczny efekt takiego podejścia? Łącząc wszelkie fakty z informacjami, jak obecnie wygląda Harmony OS, to teoretycznie może to być potencjalna katastrofa, na którą Huawei nie pozwoli sobie. Tym samym możemy rozumieć ten wczesny etap jako przygotowania, ale na rychłe wdrożenie projektu do obecnych modeli bym nie liczył.

Źródło: Huawei Advisor


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x