ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
niantic wayfarer pokemon go ingress ar

Niantic Wayfarer — trenerzy Pokemon GO dostaną świetne narzędzie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Głosy, że Pokemon GO upada, są zdecydowanie na wyrost. Naturalnie liczba graczy tego tytułu drastycznie spadła względem początkowego szału. Jednak to nie oznacza, że Niantic musi zwijać manatki z powodu niewypłacalności. Wręcz przeciwnie – Pokemon GO wciąż jest jedną z najbardziej dochodowych aplikacji mobilnych. Z gry zrezygnowali ci, którzy nie inwestowali, więc dla dewelopera nic nie znaczyli. Dla pozostałych właśnie przygotowany został program Niantic Wayfarer, który ułatwi powiązanie rzeczywistości z jej rozszerzonym odpowiednikiem.

Niantic Wayfarer umożliwi weryfikację lokalizacji z Pokemon GO w rzeczywistości

Niantic Wayfarer to swego rodzaju Mapy Google dla rozszerzonej rzeczywistości. Po premierze Pokemon GO wielokrotnie można było spotkać się z opiniami, że inteligentnie wybrane lokacje były niedostępne dla graczy. To ma w głównej mierze zmienić się wraz z powyższą aplikacją, kiedy użytkownicy Pokemon GO, ale też Ingress i Harry Potter: Wizards Unite będą mogli ocenić, czy dane miejsce faktycznie nadaje się do wykorzystania w rozgrywce. Oczywiście nie wszyscy będą mieli taką możliwość, gdyż wydawca chce mieć możliwość kontrolowania całego procesu i tylko wybrani uzyskają dostęp. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem, to zajrzyj na stronę Niantic Wayfarer. Aplikacja będzie dostępna zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS.

Zobacz też: Data premiery MIUI 11 została ujawniona.

Będzie, gdyż obecnie Niantic nie podaje konkretnego terminu wydania swojej aplikacji. Jedno jest pewne – zostanie ona udostępniona graczom Pokemon GO przed końcem roku. Jakby nie patrzeć, to pomysł ma rację bytu i jest to potrzebne narzędzie do rozwoju rozszerzonej rzeczywistości, która działa na tak ogromną skalę.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy