Dzisiaj naprawdę ciężko stworzyć coś na tyle oryginalnego, że nikt wcześniej o tym nie pomyśłał lub tego nie opatentował. Niemniej, co jakiś czas, słyszymy o kolejnym hicie, który szturmem zdobywa rynek. W tym całym zamieszaniu nietrudno o swego rodzaju wpadkę, którą właśnie zaliczył Facebook. Gigant społecznościowy wielkimi krokami zbliża się do wprowadzenia na salony, zapowiedzianej wcześniej kryptowaluty Libra. Wraz z nią pojawiła się Calibra, czyli dedykowany portfel. Logo tego ostatniego ewidentnie nie spodobało się bankowi Current.

Facebook Calibra z uproszczonym logiem banku Current

Nie da się ukryć, że tweet Current idealnie opisuje zestawienie obu znaków. Calibra od Facebooka przedstawia się jednym kolorem, zamiast gradientem, jak ma to miejsce w oryginale. W ten sposób pozwany został nie tylko Facebook, ale Calibra (spółka związana z samym portfelem) i Character – spółka projektowa odpowiedzialna samo logo. Naturalnie to ta ostatnia może mieć kluczowe znaczenie w sprawie, gdyż prawdopodobnie odpowiada ona za pracę dla obu firmy – Facebooka i Current. Same znaki rozpoznawcze liczą sobie podobno 3 lata – bank właśnie w 2016 roku zaczął je wykorzystywać, podczas gdy grafika Calibra miała zostać przygotowana w podobnym okresie. Oczywiście ostatecznie świat ujrzała w czerwcu tego roku.

Zobacz też: Honor V30 i V30 Pro są tuż za rogiem — co o nich wiemy?

Jak się skończy cała sprawa? Na obecnym etapie bardzo możliwe, że Facebook zdecyduje się na zmianę, a najbardziej uciepri na tym właśnie Character. Mimo wszystko nie od dziś wiadomo, że tego typu sprawy mogą trwać latami. Na tę chwilę gigant społecznościowy nie wydał żadnego oświadczenia, więc na rozwój sytuacji musimy jeszcze poczekać.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.