Jeszcze zanim smartfony na dobre zadomowiły się w kieszeniach Polaków, swego rodzaju przełom przeżywały gry przeglądarkowe, głównie oparte na wypartym już Adobe Flash, a wcześniej Macromedia Flash. Mnie do siebie najbardziej przyciągały w tamtych latach tak zwane gry tower defense, czyli chronimy nasz zamek przed najeźdźcami poprzez stawianie przeszkód, wieżyczek i innych form ochrony. Naturalnie to duże uproszczenie, ale do dzisiaj tego typu tytuły potrafią wciągnąć, gdy nie potrzebujemy fabuły i wielu godzin rozgrywki w ramach jednej sesji. Ot, zwykły zabijacz czasu, jak to ma miejsce z popularnymi clickerami, gdzie naszym jedynym zadaniem jest klikać. W takim razie przyjrzyjmy się zestawieniu 15 najlepszych gier tower defense, które znajdziecie w Sklepie Play.

Gry tower defense na Androida

Lock’s Quest – 33,99 złotych

Jeśli naprawdę chcecie cieszyć się rozgrywką, to powyższy tytuł na pewno ją Wam oferuje poprzez swoją rozbudowaną zawartością, ale przede wszystkim też tym, że nie znajdziecie w niej żadnych reklam i mikropłatności. Naturalnie to też przekłada się na to, że na dzień dobry musicie kupić Lock’s Quest.

Swamp Attack – darmowa

Zdecydowanie bardziej klasyczny tower defense, który też swoją charakterystyczną wizualizacją przyciąga do siebie. Poniekąd bronimy swojego bagna w ramach 390 poziomów dla jednego gracza. Niemniej jest też dodatkowych 40 poziomów dla wielu graczy. O ile gra jest darmowa, to pojawiają się reklamy, a mikropłatności zaczynająsię od 3,39 złotych, a kończą na 339,99 złotych.

Plants vs. Zombies 2 Free – darmowa

Tytuł wręcz legendarny, jeden z pierwszych tak popularnych na urządzeniach mobilnych. Obecnie należący do Electronic Arts rządzi się tym, że trzeba płacić wewnątrz aplikacji i użerać się z reklamami, ale dla cierpliwych to nic trudnego. Oczywiście jest też więcej wersji, które znajdziecie w Sklepie Play.

Defense Zone 3 HD – darmowa

Przenosimy się do realiów bardziej wojennych, ale z przyszłości, gdzie do wyboru mamy różne typy wojsk i możliwości obrony naszej strefy. Jak w ostatnich tytułach, teraz też skupiamy się na dodatkowych mikropłatnościach i reklamach.

Radiant Defense – darmowa

W tej grze postawiono przede wszystkim na prostotę, ale też trzeba mieć na uwadze, że nie jest to najmłodszy tytuł. Tym samym nie został dotknięty reklamami, choć są mikropłatności. Co ciekawe, pojawiło się też wsparcie dla kontrolerów.

Bloons TD 6 – 23,99 złotych

Wracamy do płatnych gier, która w tym wypadku jest pozbawiona reklam, ale nadal pojawiają się mikropłatności. Ten tytuł może zainteresować między innymi tym, że od niedawna oferuje tryb kooperacji, więc nie musicie grać sami.

Defenders 2: Tower Defense Strategy Game – darmowa

To nie pierwszy i nie ostatni tytuł z tego zestawienia, który liczy sobie już wiele lat i jest stale rozwijany. Co najważniejsze, mimo że jest darmowy, to nie nastręcza reklamami, choć są mikropłatności.

Kingdom Rush Vengeance – 22,99 złotych

Gra od wydawcy, który specjalizuje się w tego typu tytułach. W cenie, którą widzicie powyżej, dostajecie wiele nowości względem poprzedników i jest to zdecydowanie jedna z najbardziej rozbudowanych gier w tym zestawieniu. Nie ma reklam, ale są mikropłatności.

Iron Marines: RTS space battles – 13,99 złotych

Kolejny tytuł, który stara się dodawać swego rodzaju fabułę w bronieniu bazy. Dlatego też pojawia się w tytule RTS, który naturalnie odnosi się do budowania strategii w czasie rzeczywistym. Gra nie jest darmowa, a w wewnątrz znajdziecie dodatkowo mikropłatności.

Infinitode 2 – Infinite Tower Defense – darmowa

Infinitode 2

Kolejne 40 poziomów do przejścia, a gra szczyci się tym, że została zaprojektowana tak, aby sprawiać najwięcej radości w rozgrywce na urządzeniach mobilnych. Z racji, że jest darmowa, to nie zabrakło reklam i mikropłatności.

Fieldrunners 2 – 12,99 złotych

Gra, która poniekąd znalazła się tutaj z nostalgii, bo oryginalny tytuł z 2013 roku był bardzo chwalony. Niestety, ale zeszłoroczna aktualizacja sprawiła, że pojawiło sięwiele błędów i trzeba liczyć na ich poprawę. Brakuje reklam, ale są mikropłatności.

Mini TD: Classic Tower Defense Game – darmowa

Jeśli lubicie błękit i naprawdę prostą grafikę, to jest to zdecydowanie tytuł dla Was. Musicie też przedzierać się przez reklamy, ale te nie są aż tak natrętne, aby nie chcieć skończyć 40 poziomów. Oczywiście też nie mogło zabraknąć pojedynczych mikropłatności.

OTTTD : Over The Top TD – 29,99 złotych

Czy można połączyć tower defense z RPG? Wiele gier już tego próbowało i ta nie jest inna. Przy okazji otrzymujemy walki z bossami i wiele innych udogodnień, które sprawiają, że nie jest to zwykłe bronienie swojej bazy.

Element TD – 4,69 złotych

Element TD

Kolejna płatna propozycja, która swoim designem nawiązuje do wielu znanych gier, ale co ciekawe, to też zależy od aktualnie rozgrywanego poziomu. Tych jest pięć, na których możemy mierzyć się w sumie z 40 typami wrogów. Naturalnie zapomnijcie o reklamach i mikropłatnościach. Cena zakupu tytułu i od razu otrzymujecie wszystko, co przygotował deweloper.

Sky TD: Hardcore Tower Defense Game – darmowa

Sky TD: Hardcore Tower Defense Game

Na koniec 50 darmowych poziomów obrony przy pomocy 5 rodzajów wież. Charakterystyczna grafika, ale też przerywana reklamami i mogąca irytować mikropłatnościami.

Zobacz też: Smartfony Huawei mogą niedługo otrzymać usługi Google.

Oczywiście powyższa lista może nie zawierać Waszego ulubionego tytułu, więc jeśli uważacie, że coś powinno pojawić się więcej, to dajcie znać w komentarzach. Może polecicie też inną kategorię gier w ramach zabijaczy czasu?

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.