ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei apple logo

Huawei uważa, że Harmony OS będzie walczyć z iOS za 2 lata

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pamiętacie jeszcze te wielkie aspiracje i zapowiedzi Huawei związane z ambitnym wejściem na mobilny rynek ze swoim systemem operacyjnym? Dzisiaj możemy to uznać za ciekawą akcję marketingową, pokazującą siłę Chińczyków. W końcu poznaliśmy Harmony OS jako platformę do wielu typów urządzeń. Pierwszym z nich okazały się telewizory z Honor Vision i Huawei Vision. Tematykę smartfonów poniekąd się odsuwa, ale ta jest nieunikniona, o czym doskonale wie sam producent. Dlatego prezes firmy podaje daty, które poniekąd są bliższe spełnienia, jeśli chodzi o określanie Harmony OS systemem dla urządzeń mobilnych.

Harmony OS ma konkurować z iOS za przynajmniej 2 lata

Huawei P40 z Harmony OS

Ren Zhengfei, CEO Huawei, udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił kwestie związane z dalszym rozwojem Harmony OS. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że system ten będzie mógł mierzyć się z iOS w przeciągu 2 lub 3 lat. Przy okazji zaznaczył, że musi podchodzić do tematu bardziej konserwatywnie, aby nie naciskać na pracowników. Z tego samego wywiadu mogliśmy się dowiedzieć, że firma nadal chce współpracować z Google i wykorzystywać ich oprogramowanie. Huawei jest świadome swojej słabości w tej materii i dopiero zaczyna tworzyć potężną architekturę.

Zobacz też: Google Pixel 4 5G też ma ujrzeć lada moment światło dzienne.

Oczywiście zapewnienia to jedno, a sytuacja polityczna to drugie. O ile temat blokady ze strony Stanów Zjednoczonych nie był przewodnim w wywiadzie, to nieuniknionym jest, że sytuacja pomiędzy Chinami i USA może mieć kluczowe znaczenie w dalszym rozwoju Harmony OS. W końcu dzisiaj, gdy marketing przestaje działać, to do gry wchodzą wypowiedzi deweloperów, którzy uważają tę platformę jako wyjątkowo wymagającą dopracowania.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy