karta sim

Najszybszy Internet mobilny we wrześniu – T-Mobile się odkuwa

Łukasz Pająk Newsy 12-10-2019

O ile 5G w Polsce to nadal w głównej mierze plany, tak musimy skupiać się na rozwiązaniach starszej generacji. Dlatego informacja o tym, który operator oferuje najszybszy internet mobilny, choćby w globalnym wydaniu, już pozwala nam stwierdzić, czy nasz dostawca usług faktycznie jest tym najlepszym. Oczywiście to tylko jeden z czynników ogólnego rozrachunku. Jak co miesiąc, RFBENCHMARK dostarcza nam dane, które pozwalają stwierdzić, który z graczy Wielkiej Czwórki (Orange, Play, Plus, T-Mobile) poradził sobie najlepiej w minionym miesiącu – tym razem skupmy się na wrześniu.

Według RFBENCHMARK, to T-Mobile miał najszybszy Internet mobilny we wrześniu

Tradycyjnie na początku przypomnijmy sobie poprzednie zestawienie. W sierpniu swoją dominację kontynuowało Orange, które wygrało w większości kategorii. Tym razem to T-Mobile się wyróżnił, co możecie odczytać z powyższych wykresów. Orange pozostało liderem wyłącznie pod względem szybkości wysyłania danych. Naturalnie skupiamy się na sieci LTE, która pokrywa większość obszaru naszego kraju. Jeśli jednak spojrzymy na 3G, to… nadal T-Mobile nie ma sobie równych. Play i Plus walczą o miano operatora, który poradził sobie najgorzej. Oczywiście pamiętajcie, że ping powinien być możliwie najniższy, aczkolwiek w zastosowaniach mobilnych nie ma on kluczowego znaczenia. W dużym uproszczeniu oznacza on opóźnienie względem serwera, z którym się łączymy, a ta kwestia ma kluczowe znaczenie między innymi w grach. Jest to też punkt, który drastycznie poprawia 5G.

Zobacz też: Oppo rozszerza swoją ofertę w Polsce.

Na koniec tradycyjnie przypominam, że powyższe informacje są uśrednione w ramach wyników uzyskanych przez użytkowników aplikacji. Lokalne wyniki mogą się różnić. Jeśli chcecie wesprzeć RFBENCHMARK, to zachęcam do pobrania darmowych aplikacji ze Sklepu Play lub App Store. Tymczasem w sierpniu na wystawione wyżej wykresy składają się 174143 testy, co ponownie jest rekordową liczbą.

Źródło: RFBENCHMARK


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x