Jeszcze kilka lat temu Xiaomi nie kojarzyło się w ogóle z firmą, która wprowadza jakiekolwiek innowacje. Dzisiaj Chińczycy nadal są znani z urządzeń o świetnym stosunku jakości do ceny, ale też poznajemy nowoczesne rozwiązania, które to konkurencja musi nadrabiać. Nie zapominajmy też o Mi Mix Alpha, który wręcz potwierdza istnienie Xiaomi na każdym szczeblu mobilnego rynku. Jednak w niektórych aspektach firma jeszcze musi nadrabiać zaległości, chociaż tytułowe punkty to nadal wyjątkowe technologie, z którymi nie spotykamy się na co dzień.

Oprogramowanie Xiaomi zdradza kolejne plany firmy

xiaomi-wyswietlacz-120-hz

Tym samym zacznijmy od wyświetlacza 120 Hz. W tym roku OnePlus mocno wypromował częstotliwość odświeżania 90 Hz. Xiaomi też pracuje nad takim smartfonem, ale według powyższego zrzutu ekranu też w drodze jest model, który pójdzie o krok dalej. Naturalnie to nadal nie będzie rekord, bo niedawno poznaliśmy Sharpa z wyświetlaczem 240 Hz. Nie zapominajmy też, że już znani nam reprezentanci z portfolio Chińczyków pozwalają na swego rodzaju modyfikacje. Jednak ekran to nie wszystko. W aplikacji aparatu Xiaomi odkryto kolejne tryby, nad którymi pracuje firma. Przede wszystkim pojawi się obsługa kręcenia filmów w 8K w 30 klatkach na sekundę. Oczywiście 8K już znamy w smartfonach, ale w takich przypadkach jak Nubia Red Magic 3S ograniczamy się do 15 FPS. Kolejny punkt związany jest typowo z teleobiektywami – ma pojawić się możliwość 5x zbliżeń optycznych i 50x hybrydowych. To sugeruje, że Xiaomi w jednym z kolejnych swoich smartfonów może zastosować peryskop, który dotychczas poznaliśmy wyłącznie w Oppo Reno 10x Zoom i Huawei P30 Pro.

Zobacz też: Call of Duty: Mobile to zdecydowanie hit!

Bardzo możliwe, że powyższe nowości zawitają do smartfonów z matrycami 108 MPx. Niewykluczone też, że takie zmiany jak nagrywanie filmów w 8K i 30 FPS pojawią się w modelach z nowym, flagowym układem Qualcomma, który lada moment mamy poznać.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.