ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mara Z

Mara X i Mara Z, czyli pierwsze smartfony wyprodukowane w Afryce

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Państwami, które wiodą prym w produkcji smartfonów, są bez wątpienia Chiny, Korea Południowa i Stany Zjednoczone. Niedawno dowiedzieliśmy się jednak, że do grona producentów chce dołączyć afrykańskie państwo Rwanda. Co ciekawe, powstały już dwa smartfony „made in Africa”.

Mara X i Mara Z – smartfony wyprodukowane w Afryce

Mara X Mara Z

Grupa Mara wydała dwa urządzenia: Mara X i Mara Z. Pochwalono się przy tym, że są to pierwsze smartfony w historii, które wyprodukowano i złożono całkowicie w Afryce. Oczywiście kilka elementów wspomnianych sprzętów pochodzi z importu, jednak zdecydowana większość komponentów została stworzona na kontynencie. Mara X i Mara Z to najniższa półka. W pierwszym urządzeniu znajdziemy MediaTeka MT6739, 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Mara Z może się za to pochwalić Snapdragonem 435, 2 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz także: Pixelbook Go – wszystko, co wiemy o nadchodzącym laptopie od Google

Oba smartfony należą do programu Android One. Mara X kosztuje 130 dolarów (ok. 510 zł), a Mara Z aż 190 dolarów (ok. 744 zł). Firma zdaje sobie sprawę, że te ceny są znacznie wyższe od konkurencji, ale ma przy tym nadzieję, że klienci będą chętni wydać nieco więcej na wysokiej jakości urządzenia, które wyprodukowano lokalnie. Nie da się ukryć, że cała sytuacja jest dużym krokiem naprzód dla Afryki. Mara wierzy, że opisane wyżej urządzenia są zaledwie początkiem technologicznej rewolucji, która pozytywnie wpłynie na ekonomię kraju. Czy tak rzeczywiście będzie? Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: NotebookCheck

Sprawdź najnowsze wpisy