Matrox

Nvidia rezygnuje z rynku smartfonów i tabletów – Tegra 4i okazuje się porażką

Newsy

8589130493825-nvidia-logo-3d-wallpaper-hd

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Nvidia to firma, która z pewnością kojarzy się głównie z producentem kart graficznych do komputerów. Od pewnego czasu również Amerykanie dzielnie walczyli na mobilnym rynku produkując układy między innymi dla smartfonów i tabletów, ale okazuje się, że wszystko ma swój koniec.

 

Powyższe wprowadzenie jasno i bez żadnych pułapek stwierdza, że Nvidia postanowiła zrezygnować z produkowania układów Tegra przeznaczonych dla urządzeń z Androidem. Takie oświadczenie wydał prezes firmy, pan Jen-Hsun Huang podczas wywiadu dla CNET. Dodatkowo ta sama ważna postać dodała, że Tegra 4i nie okazała się sukcesem, a właśnie tańsza edycja bardzo wydajnego układu miała sprawić, że Nvidia pojawi się w większej ilości urządzeń. To oczywiście nie oznacza, że zarówno Tegra 4i jak i Tegra K nie trafi już do żadnego smartfonu lub tabletu, ale nie należy spodziewać się kolejnych edycji układów przeznaczonych dla mobilnych urządzeń. Jednak Nvidia nie do końca żegna się ze światem Androida, gdyż wciąż ta amerykańska firma ma być blisko rozrywki (w głównej mierze gier) i tym samym możemy spodziewać się następcy dla konsoli Shield.

 

Dodatkowo Nvidia również ma zamiar zbliżyć się do produkcji podzespołów elektronicznych jak i całej oprawy graficznej w samochodach, które według CEO firmy stają się coraz bardziej futurystyczne toteż komputery w nich montowane nie mogą odbiegać od tego standardu.

 

 

źródło: The Droid Guy


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x