ASUS_Eee_Pad_Transformer2
Asus Eee Pad Transformer
pod wieloma względami jest bardzo atrakcyjnym tabletem. Aktualnie dostępny model tego urządzenia miał właściwie tylko jedną poważną wadę – brak modemu 3G. Wkrótce do sprzedaży trafi jednak wariant wyposażony w ten moduł.

Transformer pod względem parametrów technicznym jest bardzo poprawnym tabletem, który doskonale sprawuje się w codziennym zastosowaniu. Do zakupu zachęca również atrakcyjna cena, która na tle konkurencji pod postacią Motoroli Xoom czy LG Swift Tab jest relatywnie niska. W tym momencie powstaje pytanie, czy Transformer WiFi + 3G również będzie tak atrakcyjny cenowo?

Całkiem niespodziewanie odpowiedź na to pytanie przynosi oficjalna włoska witryna firmy Asus. Okazuje się, że już wkrótce dostępne będą dwie nowe odmiany Transformera WiFi + 3G. Różnica polegać będzie przede wszystkim na ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Naturalnie cena jest uzależniona od ilości przestrzeni, jaką użytkownik potrzebuje na swoje pliki.

Asus Eee Pad Transformer 3G 16 GB kosztować będzie 499 euro, natomiast wersja 32 GB to z kolei wydatek rzędu 599 euro. Na razie nie wiadomo jakie ceny zostaną ustalone w przypadku Polski. Bardzo prawdopodobne jest jednak to, że najtańszy Transformer WiFi + 3G będzie kosztował mniej więcej tyle samo, co 32 GB wersja WiFi, a więc ok. 1900 złotych.

Pod względem parametrów technicznych, jak i ceny, Transformer praktycznie nie ma konkurencji. Największym zagrożeniem może być Archos G9 101 – na razie jednak nie wiadomo, kiedy francuski producent oficjalnie wprowadzi do sprzedaży swoje nowe urządzenia. Do tego czasu Asus będzie stale umacniał swoją pozycję w kategorii tabletów z systemem Honeycomb.

źródło: AndroSpin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula