Sense-UI-3.0

Android zawdzięcza HTC naprawdę sporo dzięki słynnemu Dream (w Polsce znanego jako Era G1). Pomimo oszłamiającego sukcesu Samsunga i ich flagowej serii Galaxy, tajwańskie smartfony są bardzo często wybierane przez użytkowników Androida, na co ma wpływ nie tylko świetne wykonanie tych urządzeń.

Jedną z największych zalet smartfonów HTC z Androidem jest nakładka Sense. Intuicyjna, elegancka, wprowadzająca doznania płynące z obsługi Androida na wyższy poziom. Nic dziwnego, że te maszynki sprzedają się naprawdę dobrze. Jak donosi serwis androidcommunity, w pierwszym kwartale tego roku liczba sprzedanych HTC z Sense na pokładzie osiągnęła 9.3 miliona sztuk. Co więcej, tajwańczycy mają poważne plany na kolejne miesiące. W drugim kwartale do sklepów trafiło 11 milionów smartfonów, co jest podwojeniem liczby sprzedanych urządzeń w adekwatnym czasie rok temu. HTC obserwuje potężne zapotrzebowanie na rynku azjatyckim i amerykańskim, z kolei Europejczycy wydają się być bardziej zafascynowani koreańskim SGS’em.

Bo to właśnie sukces Galaxy S II może rozliczyć z ambicji tajlandzkiego producenta, gdyż jego rekordowa sprzedaż może nasycić rynek na najbliższe miesiące.  
źródło: androidcommunity.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Mynarski