ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Symulator jazdy Volvo

Volvo XC40 wita się z Android Automotive

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Czym jest Android Automotive? Na pewno głównym systemem multimediów Volvo XC40. Jednak sam system to wieloletnie rozwijana przez Google wariacja Robocika, która w końcu zaczyna pojawiać się w pierwszych samochodach. O ile Android Auto jest w głównej mierze pomostem pomiędzy smartfonem i samochodem, tak Android Automotive jest integralną częścią aut. W maju poznaliśmy Polestar 2, który był pierwszym samochodem z platformą Google. Wyraźnie widać, że szwedzka firma chce na dłuższą metę rozwijać swój ekosystem z Amerykanami.

Volvo XC40 drugim samochodem, który pokaże nam Android Automotive

Tak, tak, wiem, że dzisiaj Volvo należy do Chińczyków, ale jednak to szwedzka firma tak jak Skoda jest czeska, a nie niemiecka. To tak w ramach wyjaśnienia na wstępie, a tymczasem poznajmy bliżej Android Automotive. Jak możecie zobaczyć na powyższym materiale promocyjnym, system jest w pełni zintegrowany z Asystentem Google i pozwala bez problemu instalować aplikacje ze Sklepu Play takie jak Mapy Google i Spotify. Oczywiście nie zabraknie również aktualizacji OTA, które stale będą urozmaicać możliwości samej platformy. Tę możliwość ogłoszono dopiero w ramach omawiania XC40, więc bardzo możliwe, że wcześniej omówiony Polestar 2 zszedł już na dalszy plan. Jakby nie patrzeć, to jest on bardziej ekskluzywną propozycję, która nadal pozostaje w formie zapowiedzi.

Zobacz też: Google chce, aby gesty w Androidzie były jednolite.

Tymczasem Volvo XC40 ma zostać w pełni przedstawiony już 16 października. Wtedy też poznamy ceny, dostępność oraz zasięg, bo pamiętajmy, że sam model nie jest nam obcy, ale to wersja elektryczna zadebiutuje z Android Automotive. Naturalnie żarty o samoczynnie zamykanych aplikacjach będą się pojawiać…

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy