Jak mogliście się dowiedzieć z tekstu Kacpra, rynek tabletów ma się coraz gorzej. Urządzenia te, chociaż funkcjonalne, przegrywają z dużymi smartfonami. Inteligentne telefony mają już na tyle duże wyświetlacze, że ich używanie do multimediów czy przeglądania sieci jest niezwykle wygodne. Dlatego też producenci tabletów coraz częściej szukają niszy dla swoich produktów. Jedną z nich są dzieci. Kierowanie tabletu do nich ma też kolejną zaletę: mianowicie zwiększa szanse, że w przyszłości także sięgną po urządzenie tego typu.

Samsung Galaxy Tab A Kids Edition

Samsung Galaxy Tab A Kids Edition

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Z tego też powodu Samsung wypuścił tablet dedykowany najmłodszym, czyli Galaxy Tab A Kids Edition (2019). Jest to budżetowa konstrukcja, jednak o parametrach wystarczających do swobodnej zabawy. Jest to bardzo ważne, ponieważ zacinające się urządzenie mogłoby co najwyżej zniechęcić najmłodszych do tabletów. Spójrzmy jednak na jego parametry:

  • 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 × 800 pikseli
  • Układ Snapdragon 439
  • 2 GB RAM
  • 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD
  • Aparat główny 8 Mpix
  • Aparat selfie 2 Mpix
  • Bateria 5100 mAh

Zobacz też: Kolejna fala smartfonów Honor, które dostaną aktualizację do bety EMUI 10 / Magic UI 3.0

Teraz jednak pomówmy o dwóch rzeczach, które czynią go produktem dla dzieci. Jedną z nich jest oczywiście bardzo gruba, silikonowa nakładka na obudowę. Gwarantuje ona znacznie pewniejszy chwyt urządzenia niż w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Dodatkowo chroni je przed skutkami upadków, które w przypadku najmłodszych są bardziej niż pewne. Co najważniejsze jednak chroni także same dzieci przed potencjalnymi uderzeniami. Drugą istotną kwestią jest usługa Samsung Kids. Jest to biblioteka gier, książek i filmów edukacyjnych dedykowanych dzieciom od 3 do 12 lat. Wraz z tabletem producent obiecał także 30-dniowy okres testowy. Po tym czasie za dostęp do niej będzie trzeba zapłacić równowartość 8 USD miesięcznie. Można także wybrać znacznie tańszy pakiet roczny za 60 USD.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.