Zadzwoń z Chrome, czyli Google ułatwia nam przepisywanie numerów

Łukasz Pająk Newsy 2019-10-09

Zaczęło się od wyszukiwarki internetowej, a dzisiaj Google jest już wszędzie. Naturalnie nie mogło też zabraknąć przeglądarki stron www, która dzisiaj jest niekwestionowanym liderem popularności. Gigant z Mountain View stale rozwija swój produkt i o ile nie mamy do czynienia z rewolucjami, to każdy drobny detal sprawia, że ciężko porzucić Chrome’a na konkurencyjne rozwiązania. Tym razem Amerykanie postanowili udostępnić możliwość przesyłania numerów telefonów na smartfony wprost z przeglądarki na komputerze.

Zadzwoń z Chrome wyśle numer telefonu do Twojego smartfona

Najnowsza odsłona Chrome Beta (78) otrzymała niejako możliwość dzwonienia. Otóż jak to doskonale możecie zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu, to wystarczy namierzyć numer telefonu na stronie, zaznaczyć go i w menu kontekstowym znajdziemy możliwość zadzwonienia z konkretnego urządzenia. To naturalnie musi zostać podłączone do naszego konta Google. Następnie na telefonie dostaniemy powiadomienie, w ramach którego jednym kliknięciem możemy wykonać połączenie. Jeśli strony internetowe zapiszą numer w odpowiednim formacie, to od razu będziemy mogli go przesłać. W momencie, gdy korzystacie ze wspomnianej wersji przeglądarki i nie widzicie tej funkcji, to wystarczy, że aktywujecie odpowiednią flagę:

chrome://flags/#click-to-call-context-menu-selected-text 

Zobacz też: Pamiętajcie, żeby Chrome i Firefoxa pobierać z oficjalnych źródeł.

Możliwość dzwonienia z Chrome na pewno działa z Androidem 10 i Pie oraz nie ma bezpośredniego związku z wersją przeglądarki na urzązeniu mobilnym. Niewątpliwie samo rozwiązanie z czasem trafi też do stabilnej wersji Chrome’a, więc na przyszłość możecie pamiętać o tej jakże użytecznej sztuczce. Wersję testową przeglądarki internetowej Google pobierzecie ze strony producenta, ale pamiętajcie, że możecie w niej natrafić na błędy.

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x