zadzwon z chrome google

Zadzwoń z Chrome, czyli Google ułatwia nam przepisywanie numerów

Newsy

Zaczęło się od wyszukiwarki internetowej, a dzisiaj Google jest już wszędzie. Naturalnie nie mogło też zabraknąć przeglądarki stron www, która dzisiaj jest niekwestionowanym liderem popularności. Gigant z Mountain View stale rozwija swój produkt i o ile nie mamy do czynienia z rewolucjami, to każdy drobny detal sprawia, że ciężko porzucić Chrome’a na konkurencyjne rozwiązania. Tym razem Amerykanie postanowili udostępnić możliwość przesyłania numerów telefonów na smartfony wprost z przeglądarki na komputerze.

Zadzwoń z Chrome wyśle numer telefonu do Twojego smartfona

Najnowsza odsłona Chrome Beta (78) otrzymała niejako możliwość dzwonienia. Otóż jak to doskonale możecie zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu, to wystarczy namierzyć numer telefonu na stronie, zaznaczyć go i w menu kontekstowym znajdziemy możliwość zadzwonienia z konkretnego urządzenia. To naturalnie musi zostać podłączone do naszego konta Google. Następnie na telefonie dostaniemy powiadomienie, w ramach którego jednym kliknięciem możemy wykonać połączenie. Jeśli strony internetowe zapiszą numer w odpowiednim formacie, to od razu będziemy mogli go przesłać. W momencie, gdy korzystacie ze wspomnianej wersji przeglądarki i nie widzicie tej funkcji, to wystarczy, że aktywujecie odpowiednią flagę:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

chrome://flags/#click-to-call-context-menu-selected-text 

Zobacz też: Pamiętajcie, żeby Chrome i Firefoxa pobierać z oficjalnych źródeł.

Możliwość dzwonienia z Chrome na pewno działa z Androidem 10 i Pie oraz nie ma bezpośredniego związku z wersją przeglądarki na urzązeniu mobilnym. Niewątpliwie samo rozwiązanie z czasem trafi też do stabilnej wersji Chrome’a, więc na przyszłość możecie pamiętać o tej jakże użytecznej sztuczce. Wersję testową przeglądarki internetowej Google pobierzecie ze strony producenta, ale pamiętajcie, że możecie w niej natrafić na błędy.

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x