Co jakiś czas Google publikuje statystyki ukazujące procentową ilość użytkowników danych wersji systemu. Dziś zaprezentowano nowe informacje, zobaczmy więc jak wygląda sytuacja w ramach Androida.

chart7.07

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Jak widać wciąż dominuje 2.2 Froyo (59.4%), jednak w porównaniu z ostatnimi danymi jego udział maleje na rzecz Gingerbread. Wersje 2.3.3 & 2.3.4 nieśmiało odkrajają sobie coraz większy kawałek androidowego tortu, zrzeszając już prawie 18% użytkowników. Źródła tej kilkuprocentowej zmiany należy doszukiwać się w niedawnych aktualizacjach różnych producentów. Warto zauważyć też spadek w wersjach 2.1 Eclair i niższych, również na korzyść Gingerbread. Sugeruje to wymianę przez grupę konsumentów starszych, nieaktualizowanych urządzeń na nowsze.

Wciąż marginalne znaczenie mają wersje 3.0 & 3.1 Honeycomb, a wzrost grupy ich użytkowników mieści się w granichach błędu statystycznego.

Poniżej przedstawiony jest historyczny wykres popularności poszczególnych wersji systemu Android.

 

chart2_7.07
Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.