Fragmentacja Androida – nowe statystyki

Newsy

Co jakiś czas Google publikuje statystyki ukazujące procentową ilość użytkowników danych wersji systemu. Dziś zaprezentowano nowe informacje, zobaczmy więc jak wygląda sytuacja w ramach Androida.

chart7.07

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jak widać wciąż dominuje 2.2 Froyo (59.4%), jednak w porównaniu z ostatnimi danymi jego udział maleje na rzecz Gingerbread. Wersje 2.3.3 & 2.3.4 nieśmiało odkrajają sobie coraz większy kawałek androidowego tortu, zrzeszając już prawie 18% użytkowników. Źródła tej kilkuprocentowej zmiany należy doszukiwać się w niedawnych aktualizacjach różnych producentów. Warto zauważyć też spadek w wersjach 2.1 Eclair i niższych, również na korzyść Gingerbread. Sugeruje to wymianę przez grupę konsumentów starszych, nieaktualizowanych urządzeń na nowsze.

Wciąż marginalne znaczenie mają wersje 3.0 & 3.1 Honeycomb, a wzrost grupy ich użytkowników mieści się w granichach błędu statystycznego.

Poniżej przedstawiony jest historyczny wykres popularności poszczególnych wersji systemu Android.

 

chart2_7.07


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x