Straty Apple z powodu koronawirusa

Apple ratuje japońskiego producenta wyświetlaczy przed upadkiem

Newsy

Japan Display Incorporated (JDI) jest głównym dostawcą paneli LCD dla Apple. Jednak od kiedy amerykański gigant zaczął coraz chętniej romansować z ekranami OLED, japoński producent wyświetlaczy zaczął borykać się z poważnym problemami. Mimo że Apple nadal używa ekranów LCD od JDI w iPhone 11, zamówienia są znacznie mniejsze. Na chwilę obecną nie wystarczą, aby zapobiec upadkowi firmy. Okazuje się jednak, że Apple nie zapomina o swoich sojusznikach. Firma postanowiła uratować japońskiego producenta wyświetlaczy przed upadkiem.

Apple ratuje JDI

Apple ratuje JDI

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Japan Display ujawnił, że główny klient zamierza zainwestować 200 milionów dolarów w utrzymanie firmy. Jest to dwukrotnie więcej, niż pierwotnie JDI miało otrzymać. Zostało to zasygnalizowane przez prezesa firmy Minoru Kikuoka, który spodziewa się, że transakcja zostanie zakończona w tym miesiącu. Chociaż główny klient nie został nazwany, źródła z bezpośrednią znajomością rozmów potwierdziły, że chodzi o Apple. Dyrektor generalny ujawnił również, że Hong Kong-based Oasis Management wniesie dodatkowo 150-180 milionów dolarów.

Zobacz też: Poznaliśmy datę premiery Realme X2 Pro

Nie jest to jednak działanie z czystej dobroci serca. Upadek JDI utrudniłby Apple zdolność do oferowania konkurencyjnych cen dla nowego modelu bazowego iPhone 11, który jest tańszy o 50 dolarów niż ubiegłoroczny iPhone XR. Upadek może również zmusić Apple do korzystania z usług konkurencyjnych dostawców wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. A także zwiększyć zależność firmy od wyświetlaczy Samsung Display w kwestii ekranów OLED. Amerykanom więc bardzo zależy na tym, żeby JDI wciąż istniało na rynku. Warto tutaj podkreślić, że japoński producent nie planuje produkcji paneli OLED i całą swoją moc przerobową chce skupiać na LCD.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x