ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Call of Duty Mobile

Call of Duty: Mobile największą grą mobilną w historii pod względem liczby pobrań w pierwszym tygodniu

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Mobilne Call of Duty miało swoją premierę 1 października, czyli tydzień temu. W swoim tekście napisałem, że gra jest świetna i bardzo przyjemnie się w nią gra. Moje zdanie najwyraźniej podzielają także inni, bo w ciągu zaledwie czterech dni Call of Duty: Mobile pobrano ponad 35 milionów razy. Dziś doszły nas kolejne wiadomości dotyczące popularności gry. Od jej premiery minął tydzień, a już zdążyła pobić rekord.

Call of Duty: Mobile dominuje pod względem liczby pobrań

Call of Duty Mobile Battle royale

Jak podaje Reuters, Call of Duty: Mobile jest oficjalnie największą grą mobilną w historii, jeśli chodzi o liczbę pobrań w pierwszym tygodniu od premiery. Najnowsza produkcja Activision na smartfony w zaledwie siedem dni została bowiem pobrana ponad 100 milionów razy na całym świecie. To wynik około trzy razy lepszy, niż liczby, które wykręciły takie hity jak Fortnite czy PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG). W ciągu tygodnia od premiery pobrano je kolejno 22,5 i 26,3 milionów razy.

Zobacz także: Sony oficjalnie zapowiedziało PlayStation 5! Znamy datę premiery nowej konsoli

To aż niewiarygodne, że w tak krótkim czasie mobilne Call of Duty osiągnęło tak wysoką liczbę pobrań. Z pewnością przyłożyła się do tego jakość gry, która stoi na wysokim poziomie, a także fakt, że jest dostępna za darmo w Google Play i App Store. Z niecierpliwością czekam na kolejne statystyki – jestem ciekaw, jak produkcja poradzi sobie na dłuższą metę. Dajcie znać w komentarzach, czy gra przypadła wam do gustu!

Źródło: Reuters

Sprawdź najnowsze wpisy