Ciemny motyw w Sklepie Play nie jest żadną nowością. U pierwszych użytkowników, jeszcze w ramach otwartych i losowych testów Google, pojawił się kilka miesięcy temu. Niecały miesiąc temu informowaliśmy Was o tym, że ciemny Sklep Play zaczął trafiać do szerszej grupy odbiorców. Dzisiaj Amerykanie najprawdopodobniej już zdjęli wszelkie ograniczenia, ale to nie wszystko. Otóż okazuje się, że automatyczne dostosowywanie trybu wcale nie wymaga obecności Androida 10 i Google spojrzało też na wcześniejsze rozwiązania.

Ciemny motyw w Sklepie Play sam się dostosuje do Twoich ustawień, mimo że Android 10 jeszcze nie dotarł

ciemny motyw sklep play google android 10

Informujecie nas na Facebooku, na Twitterze, ale też mailowo, że zostaliście zaskoczeni ciemnym motywem w Sklepie Play, którego nie ustawialiście wcześniej. Jednak Wasz systemowy motyw jest właśnie czarny. To z kilkoma innymi weryfikacjami pozwoliło nam potwierdzić, że Google bada też ustawienia związane z modyfikacjami Androida, a tymi są właśnie motywy stosowane przez producentów. Dotychczas dowiedzieliśmy się, że sytuacja tyczy się Samsunga i ich One UI na Androidzie Pie oraz Oreo. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku Xiaomi i MIUI 10.

Zobacz też: Wygląd Galaxy S11 może przejść ewolucję, ale czy w tę stronę powinien pójść Samsung?

Co warte zaznaczenia, to fakt, że w Sklepie Play nie znajdziecie dedykowanego przełącznika, który pozwoliłby Wam ręcznie włączyć lub wyłączyć tryb ciemny w tej aplikacji. Mimo wszystko miło, że Google zadbało o kompatybilność wsteczną dla rozwiązań, które teoretycznie są obce Amerykanom. W końcu gigant z Mountain View stosunkowo niedawno poznał, jakie są zalety ciemnych motywów.

Źródło: SamMobile, grupa FB

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.