Galaxy Fold to pierwszy składany smartfon Samsunga, który zaliczył niezbyt udany start. Po premierze na początku roku szybko okazało się, że konstrukcja urządzenia jest daleka od idealnej, przez co sprzęt szybko wycofano ze sprzedaży. Galaxy Fold zaliczył „ponowną premierę” na początku września, a aktualnie zmierza do Polski. Tymczasem dowiedzieliśmy się, na ile Samsung wycenia wymianę wyświetlacza w Galaxy Fold. Kwota jest horrendalnie wysoka.

Koszt wymiany wyświetlacza Galaxy Fold

Galaxy Fold zepsuty ekran

Ekran Galaxy Fold jest podatny na uszkodzenia, a tak przynajmniej sugerują różnorakie testy wytrzymałości. To bardzo zła wiadomość, gdy spojrzy się na regularny koszt wymiany uszkodzonego wyświetlacza w składaku Samsunga. Wynosi on bowiem aż 599 dolarów, co przekłada się na ok. 2360 zł. Warto tu jednak zaznaczyć, że kwota ta maleje do 149 dolarów (ok. 587 zł) w przypadku osób, które kupiły (lub kupią) Galaxy Fold do 31 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Sony oficjalnie zapowiedziało PlayStation 5! Znamy datę premiery nowej konsoli

Oczywiście podane wyżej sumy obowiązuje wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, ile będzie kosztowała wymiana wyświetlacza Galaxy Fold w Polsce. Nie wiadomo też, czy promocja na pierwszą, tańszą wymianę, obejmie w ogóle nasz kraj. 599 dolarów to suma, która może się równać jedynie z kosztem wymiany tylnego panelu w iPhonie 11 Pro Max i iPhonie XS Max. Wniosek z tego taki, że lepiej o Galaxy Fold dbać – w końcu prawie 2500 zł piechotą nie chodzi.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.