ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sprzedaż tabletów będzie spadać

Czarne chmury nad rynkiem tabletów. Firma analityczna wróży mu nieciekawą przyszłość

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Rynek smartfonów przez ostatnie kilka lat nie był w najlepszej formie, jednak powoli zaczyna się odbijać. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku tabletów, które to wciąż sprzedają się coraz gorzej. Przewidywania jednej z firm analitycznych obrazują ich przyszłość w czarnych barwach.

Rynek tabletów będzie cały czas się zmniejszać. Tak przynajmniej uważa jedna z firm analitycznych

Huawei MediaPad M5 Lite

Tablety powoli przestają się dla nas liczyć, czemu zresztą zupełnie się nie dziwie, bo niektóre z dzisiejszych smartfonów oferują niemal to samo. Firma analityczna DigiTimes Research przewiduje, że rynek tabletów cały czas będzie maleć. Będąc bardziej precyzyjnym, według analityków w przyszłym roku po raz pierwszy w historii sprzeda się poniżej 130 milionów sztuk tabletów. Co więcej, z roku na rok ma być coraz gorzej, bo liczby mają maleć o 2-3%. W 2024 roku możemy się za to spodziewać kolejnego „kamienia milowego” w postaci poniżej 120 milionów sprzedanych tabletów.

Zobacz także: Poznaliśmy prawdopodobną datę premiery Samsunga Galaxy S11

Przewidywania DigiTimes Research wyglądają bardzo prawdopodobnie. Największym graczem na opisywanym rynku jest bez wątpienia Apple ze swoimi iPadami i to zapewne przez długo czas się nie zmieni. Co ciekawe, niedawno DigiTimes informowało, że na ratunek rynkowi tabletów może przyjść Huawei. Na dłuższą metę nie ma najwyraźniej na to szans. Korzystacie jeszcze z tabletów, czy wystarcza wam smartfony? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy