Wiele osób narzeka na kontrolery do gier dostępne na rynku. Nie odpowiadają im ich wymiary, rozmieszczenie klawiszy czy analogów, ich waga lub kształt. Co prawda gotowych rozwiązań jest cała masa, jednak nie ma pada idealnego. Co gorsza, konstrukcje, które sprawdzają się grach jednego gatunku, nie koniecznie są optymalne do innych tytułów. Jest jednak rozwiązanie tego problemu, a mianowicie modułowy kontroler do gier.

eSwap Pro

Kontroler eSwap Pro firmy Thrustmaster powstał z myślą o PlayStation 4. Jest jednak również kompatybilny z komputerami PC. Ma on wymienne moduły, które pozwalają graczom na skonfigurowanie pada praktycznie w dowolny sposób. Thrustmaster używa tak zwanej technologii T-Mod, która nie tylko pozwala na dostosowanie kontrolera, ale także umożliwia wymianę części w trakcie gry, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na moduły składają się lewe i prawe spusty, analogi, D-pad i uchwyty. Nie da się w nim jednak zmieniać przycisków opcji ani tych programowalnych. Nie można również wymienić touchpada w górnej części kontrolera.

Zobacz też: Jeszcze lepsza oferta: Tidal HiFi za darmo przez pół roku!

Nie jest to również tanie rozwiązanie. Ceny eSwap Pro zaczyna się od 180 dolarów za jednostkę podstawową. Poszczególne moduły sprzedawane są oddzielnie i w pakietach. Thrustmaster nie podał ceny pojedynczych elementów, ale pakiety są po 35 dolarów za zestaw. Obecnie producent oferuje tylko trzy pakiety modułów. Srebrny, żółty i moduł walki. Ten ostatni posiada element zastępujący prawego analoga dwoma przyciskami. W ten sposób dostajemy aż sześć przycisków akcji, co jest niezwykle pomocne w bijatykach. Zestaw ten zawiera także zmodernizowanego D-pdada. Pakiety srebrny i żółty to natomiast wersje kolorystyczne standardowych przycisków. Kontroler eSwap Pro trafi do sprzedaży 10 listopada.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.