ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sharp S7

Sharp S7 według zapewnień producenta ma oferować aż tydzień pracy na baterii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Sharp ogłosiła dziś nowy smartfon. Sharp S7 to średniej klasy telefon z systemem Android One, który wedle zapewnień producenta ma oferować aż tydzień pracy na pojedynczym ładowaniu. Jest to zubożona wersja smartfona Aquos Sense 3 Lite. Oferuje mniejszą pamięć operacyjną oraz został pozbawiony czytnika linii papilarnych. Nie we wszystkim mu jednak ustępuje. O ile jego bogatszy pierwowzór pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie z nakładką Sharpa, tak model S7 ma na swoim pokładzie czystego Androida 10.

Sharp S7

Sharp S7

Sharp S7 został wyposażony w 5,5-calowy ekran LCD IGZO o rozdzielczości 2160 × 1080. I to właśnie technologia IGZO ma odpowiadać za tak długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Pod maską smartfona znajduje się procesor Snapdragon 630 wraz z 3 GB RAM i 32 GB rozszerzalnej pamięci masowej. Jeśli chodzi o aparat, to mamy tutaj do czynienia z pojedynczym modułem 12 Mpix, oraz aparatem selfie 8 Mpix. Spełnia także normy wodo i pyłoszczelności w ramach standardów IPX5/8 i IPX6, Jest także odporny na wstrząsy.

Zobacz też: Aplikacja Facebooka na Androida właśnie przekroczyła ważny kamień milowy

Teraz przejdźmy do kwestii zasilania. Bateria w tym smartfonie ma pojemność 4000 mAh. Nie oferuje przy tym żadnej z technologii szybkiego ładowania. Szczerze mówiąc mam poważne wątpliwości co do tego, że będzie on w stanie wytrzymać aż tydzień na pojedynczym ładowaniu, nawet pomimo oszczędnego wyświetlacza. Firma Sharp twierdzi, że S7 otrzyma co najmniej jedną aktualizację systemu w ciągu 24 miesięcy od wprowadzenia smartfona na rynek. Dodatkowo przez 3 lata będzie dostawał aktualizacje bezpieczeństwa.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy