Android miażdży konkurencję!

Newsy

Android
Całkiem niedawno Andy Rubin, za pośrednictwem Twittera, poinformował, że dziennie aktywowanych jest 500 tys. urządzeń z Androidem. Jak w rzeczywistości wygląda udział Androida na tle innych systemów?

Na rynku smartfonów działa kilka firm, które osiągnęły sukces dzięki wykorzystaniu Androida. Do tego grona bez wątpienia można zaliczyć HTC, Samsunga, a nawet Motorolę, której sprzedaż zaczęła się poprawiać od momentu wprowadzenia telefonów z systemem operacyjnym rozwijanym przez Google.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jak wiadomo, dla wielu producentów rynek Stanów Zjednoczonych jest jednym z najważniejszych – odniesienie globalnego sukcesu wymaga przede wszystkim spełnienia oczekiwań i potrzeb użytkowników w USA. Duża część tamtejszych trendów ma również bezpośrednie przełożenie na późniejszą sytuację np. w Europie.

Android-market-share

Wykres prezentujący zmianę trendów w sprzedaży smartfonów poszczególnych producentów na przestrzeni ostatniego roku daje bardzo klarowny obraz. Android i Apple są jedynymi firmami notującymi wzrost – Research In Motion, Microsoft, Palm i Symbian stale tracą. Największe wrażenie robi jednak to, jaką dynamikę wzrostu notuje Google.

Koncern z Mountain View w ciągu 12 miesięcy niemal trzykrotnie zwiększył swój udział na rynku, stając się niekwestionowanym liderem w kwestii dostarczania systemu dla nowoczesnych smartfonów. W ciągu trzech miesięcy (luty – maj 2011) udział Google zwiększył się o 5.1 procenta – w przypadku Apple było to zaledwie 1.4 proc.

źródło: BusinessInsider, ComScore


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x