Aktualizacje zabezpieczeń to bardzo ważna sprawa. Na tyle, że Google nakazuje producentom urządzeń wydawanie łatek bezpieczeństwa przez co najmniej dwa lata od premiery. Dziś doszły nas słuchy, że Samsung zdecydował się całkowicie zrezygnować z łatek bezpiewczeństwa dla dwóch smartfonów i dwóch tabletów, a w stosunku do innych urządzeń wprowadził kilka zmian.

Koniec z aktualizacjami zabezpieczeń dla czterech urządzeń Samsunga i zmiany w stosunku do innych

Samsung aktualizacje zabezpieczeń

Na oficjalnej stronie Samsunga zaszły nieciekawe zmiany. Niestety firma zdecydowała się zaprzestać wydawanie aktualizacji zabezpieczeń dla Galaxy A5 (2016), Galaxy A3 (2016), Galaxy Tab S2 oraz Galaxy Tab S2 Refresh. Z kolei Galaxy A20s, Galaxy Tab A 8 i Galaxy Tab Active Pro zostały przeniesione na kwartalną listę, co oznacza, że aktualizacje zabezpieczeń będą otrzymywać raz na trzy miesiące. Co dziwne, Galaxy Tab A z 2017 roku oraz Galaxy Xcover 4 przeniesiono do pola „inne”, co mówi nam, że urządzenia wciąż będą otrzymywać łatki bezpieczeństwa, lecz w różnych, bliżej nieokreślonych terminach.

Zobacz także: iPhone SE 2 – jaka będzie cena wyczekiwanego smartfona Apple? Podpowiedź: najprawdopodobniej rewelacyjna

Na listę smartfonów, które będą otrzymywać comiesięczne aktualizacje dodano za to Galaxy Fold, Galaxy A50 oraz Galaxy Xcover 4s, czyli sprzęt, który wcześniej dostawał łatki kwartalne. Dajcie znać w komentarzach, czy posiadacie któryś z wymienionych smartfonów lub tabletów!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.