Amazon przygotował nowego Kindle skierowanego do dzieci. Z myślą o nich firma przygotowała także kilka nowych etui. Nowe urządzenie ma skłonić dzieci do czytania. Jednak przyjazny wygląd to nie wszystko, co czytnik ma do zaoferowania. Samo urządzenie posiada także szereg funkcji mających na celu zachęcenie dzieci do zagłębiania się w świat literatury oraz możliwość monitorowania postępów przez rodziców.

Kindle Kids Editon

Kindle Kids Editon

Rodzice będą mogli wyznaczać cele edukacyjne. A także monitorować postępy dziecka w czytaniu każdej książki i śledzić osiągnięcia każdego dnia na swoim telefonie. Aplikacja za to odpowiedzialna posiada kreator słownictwa, który będzie używał słów wyszukiwanych we wbudowanym słowniku do tworzenia zakładek dla dzieci w celu nauki ich definicji. Istnieje również Word Wise, który automatycznie pokaże krótkie i proste definicje trudnych słów, aby dziecko mogło czytać z mniejszą liczbą przerw.

Zobacz też: Microsoft z Androidem i Chromium. Oto przyszłość tuż za rogiem

Kindle Kids Editon ma 2-letnią, bezstresową gwarancję. To oznacza, że Amazon zastąpi go, jeśli coś się z nim stanie w tym okresie. Urządzenie posiada 6-calowy ekran, 8 GB wbudowanej pamięci masowej na ponad tysiąc książek. Jeśli chodzi o żywotność baterii, to oferuje ona czas pracy do 4 tygodni na jednym ładowaniu przy czytaniu do 30 minut dziennie. Pełne naładowanie nastąpi w ciągu 4 godzin przy użyciu ładowarki o mocy do 5 W. Jeśli chodzi o cenę, to ta ma wynosić 109,99 USD. Samo urządzenie ma mieć swoją premierę już 30 października. Dodatkowo Amazon przygotował specjalną subskrypcję, w ramach której będzie przygotowana bogata biblioteka książek dziecięcych i młodzieżowych.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.